Lista zajęć Taniec nowoczesny i towarzyski dla dzieci (CKR - SP Raszyn)

Taniec nowoczesny i towarzyski dla dzieci (CKR - SP Raszyn)

Dane podstawowe

Data rozpoczęcia
19.09.2018
Data zakończenia
30.08.2019
Organizator
Centrum Kultury Raszyn
Typ
kursy
Kategoria
taniec ⟩ nowoczesny
Liczba uczestników
18
Wolnych miejsc
7

Opis

Grupa początkująca - spotkanie informacyjne w poniedziałek 17.09 o godz. 15:00.
Grupy młodsza i starsza - początek zajęć w poniedziałek 17.09.

Podczas zajęć dzieci poznają podstawowe elementy za zakresu tańca towarzyskiego oraz tańca nowoczesnego. Program nauki obejmuje:

  • zapoznanie się z rytmem i charakterem tańców towarzyskich i nowoczesnych,
  • naukę kroków i figur tanecznych połączonych w choreografiach dostosowanych do umiejętności i wieku dzieci,
  • wpojenie dzieciom zasad kulturalnego zachowania się w towarzystwie tj. elegancji, higieny, szacunku dla partnera i grupy,
  • rozwinięcie umiejętności eleganckiego poruszania się, trzymania prostej sylwetki,
  • rozwój koordynacji ruchowej, słuchu muzycznego,
  • kształtowanie poczucia rytmu.

Taniec towarzyski to niezwykle ciekawa forma aktywności fizycznej i emocjonalnej dla dzieci. W tej formie potrzeba zabawy i przyjemności każdego dziecka jest zaspokajana poprzez rozwój umiejętności ruchowych, wyobraźni i kreatywności. Jest to również świadome rozwijanie zainteresowań dziecka w kierunku pro-społecznym, często przydatnych w późniejszych latach nastolatkowych prywatek czy imprezach o charakterze tanecznym, dla dorosłych. Dodatkowo taniec pozwala pozbyć się nadmiaru energii, pomaga polepszyć koordynację ruchową oraz walczyć z wadami postawy, daje możliwość rozsądnego spędzania czasu wolnego i uczy, że posiadanie hobby jest ważnym elementem życia codziennego.
Uczestnicy zajęć mogą także poznać głównie elementy disco dance, hip hopu i jazzu. Zajęcia podzielone są na dwie części. I część to rozgrzewka połączona z ćwiczeniami wzmacniającymi i rozciągającymi. II część zajęć poświęcona jest nauce i tzw. „czyszczeniu” choreografii. Choreografia dostosowana jest do wieku i preferencji uczestników. Zajęcia polegają na wyrażeniu i odnalezieniu siebie, swoich pasji i celów. Lecz przede wszystkim jest to forma rozładowania energii i wspaniałej zabawy z gronie uczestników.

Zajęcia prowadzone przez Klub Tańca Towarzyskiego "Brawo".

Instruktor: Monika Burkacka - ur. w 1981r. w Warszawie; 1989-1990 taniec nowoczesny; od 1990 - taniec towarzyski w klubie SWING. Trenerzy prowadzący - Iwona i Włodzimierz Ciok. Pozostali trenerzy - Lech Romankiewicz (standard), Kenny i Marion Welsh (standard), Wojciech Przemieniecki (łacina), Katarzyna Jechna (łacina), Marek Egurolla (łacina), Joanna Szokalska (łacina), Iwona Szymańska-Pavlović i Arkadiusz Pavlović (łacina), Maria Zajdler (balet). Od 1999 roku - taniec towarzyski (łacina) z osobą niepełnosprawną w klubie SWING-DUET. Osiągnięcia - Mistrzostwo Warszawy, Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, Mistrzostwo Europy, Puchar Świata, Mistrzostwo Świata. Od 2006 - prowadzi zajęcia z tańców latynoamerykańskich dla pań i tańca towarzyskiego dla par oraz dzieci. Aktualnie doktorantka na Wydziale Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zainteresowania - teologia apofatyczna, ogrodnictwo.

Terminy: poniedziałek i środa
1. grupa początkująca – zajęcia 2 dni w tygodniu, godz. 15:00 – 15:45
2. grupa młodsza – zajęcia 2 dni w tygodniu, godz. 15:50 – 16:35
3. grupa starsza – zajęcia 2 dni w tygodniu, godz. 16:40 – 17:25

Miejsce: Szkoła Podstawowa w Raszynie

Zajęcia dla dzieci z klas 0-4.

 

Opłaty za zajęcia należy dokonać na numer konta bankowego:
05 8004 0002 2010 0020 3935 0002, Bank Spółdzielczy w Raszynie
zaś tytułem przelewu NALEŻY podać:
- imię i nazwisko uczestnika zajęć,
- nazwę zajęć, na które uczęszcza uczestnik,
- kwoty opłaty oddzielnie za każde zajęcia,
np. "Jan Kowalski, ceramika 45zł, pianino 30zł"