Lista zajęć PILATES dla dorosłych (CKR, Filia Falenty)

PILATES dla dorosłych (CKR, Filia Falenty)

Dane podstawowe

Data rozpoczęcia
17.09.2018
Data zakończenia
30.08.2019
Organizator
Centrum Kultury Raszyn
Typ
kursy
Kategoria
edukacja ⟩ inne
Filia
Centrum Kultury Raszyn - Filia w Falentach
Liczba uczestników
38
Wolnych miejsc
2

Opis

PILATES – ĆWICZENIA PSYCHORUCHOWE – KRĘGOSŁUP i DNO MIEDNICY – bezpieczna forma ruchu dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku i każdym stopniu sprawności fizycznej. Metoda stosowana w profilaktyce i rehabilitacji ruchowej. Wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe i mięśnie dna miednicy, zapobiega: bólom i urazom kręgosłupa i bioder, obniżaniu narządu rodnego, przerostowi prostaty, nietrzymaniu moczu i wielu innym. Ponadto pilates rozciąga kręgosłup, rozwija równowagę, koordynację i elastyczność.
Ćwiczenia to ruchy powolne i w niewielkim zakresie – na stojąco, w leżeniu i siadzie, na materacu, macie lub krześle. Rekwizyty: piłki, piłeczki, wałki, taśmy, paski, drążki, koła. Ćwiczymy bez muzyki, by w pełni zaangażować umysł we wspomaganie pracy mięśni, dzięki czemu zwiększamy świadomość ciała i uzyskujemy lepsze rezultaty.

Instruktor: Anna Łempicka 792 310 722 – instruktorka pilatesu, trenerka mięśni dna miednicy, zwolenniczka rozwoju świadomości przez ruch. Od 33 lat mieszka i pracuje w Falentach, gdzie od 9 lat prowadzi pilates, inspirując się metodą Feldenkraisa, którą od 10 lat praktykuje. Zależy jej na upowszechnieniu wiedzy, jak za pomocą gimnastyki zapobiegać osłabieniu kręgosłupa i dna miednicy, jak leczyć łagodniejsze ich stadia (np. bóle szyi, pleców i bioder, nietrzymanie moczu, przerost prostaty, obniżanie narządów jamy brzusznej). Jest żywym przykładem dobrych efektów tej gimnastyki – całkowicie pozbyła się poważnych dolegliwości odkręgosłupowych i… odmłodniała. 

Termin: poniedziałek, środa, piątek, godz. 19:00 - 20:00

Jest możliwość utworzenia nowej grupy - o wcześniejszej porze - szczegóły do ustalenia, w zależności od potrzeb. Zainteresowani proszeni są o kontakt z instruktorką, tel. 792 310 722.

UWAGA: Nie będzie zajęć pilatesu od 29.04 (poniedziałek) do 17.05 (piątek) włącznie z powodu urlopu instruktora. Zapraszamy na zajęcia 20.05 (poniedziałek).

Miejsce: Filia Centrum Kultury Raszyn w Falentach, al. Hrabska 2 (budynek OSP)

Opłata:
- jednorazowo – 30 zł
- karnet na 4 lekcje – 100 zł
- karnet na 5 lekcji – 120 zł
- karnet na 6 lekcji – 140 zł
- karnet na 8 lekcji – 160 zł
- karnet na 12 lekcji – 200 zł
Karnet należy wykorzystać w ciągu miesiąca od pierwszej lekcji z tego karnetu.

Opłaty za zajęcia należy dokonać na numer konta bankowego:
05 8004 0002 2010 0020 3935 0002, Bank Spółdzielczy w Raszynie
zaś tytułem przelewu NALEŻY podać:
- imię i nazwisko uczestnika zajęć,
- nazwę zajęć, na które uczęszcza uczestnik,
- kwoty opłaty oddzielnie za każde zajęcia,
np. "Jan Kowalski, ceramika 45zł, pianino 30zł"