Lista zajęć Warsztaty śpiewu białego z Agatą Harz - „Pieśni do tańca”

Warsztaty śpiewu białego z Agatą Harz - „Pieśni do tańca”

Kategoria

muzyka / śpiew

Opis

Zapraszamy na kolejne warsztaty śpiewu białym głosem, które odbędą się 16 maja w czwartek w Bemowskim Centrum Kultury. Jak zwykle warsztaty poprowadzi Agata Harz. Na warsztatach poznamy tradycyjne pieśni do tańca.

Śpiew białym głosem to śpiew, który najczęściej możemy usłyszeć w wykonaniu muzyków, pieśniarzy, pieśniarek ludowych. To śpiew oparty przede wszystkim na  wykorzystaniu naturalnych rezonatorów ciała, gdzie ekspresja, natężenie i naturalny sposób wydobycia dźwięku  są bardziej istotne niż czyste brzmienie czy poprawna artykulacja.

 

Agata Harz, ur. w 1965 r w Kairze, studiowała afrykanistykę ( 1985- 1990) na UW, śpiewaczka i nauczycielka śpiewu, która już od lat 90-tych ( m. in. w ramach Stowarzyszenia Warszawski Dom Tańca) zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu, prowadząc badania terenowe w różnych regionach Polski ( Radomskie, Lubelskie, Kurpie Białe) archiwizuje stary folklor oraz uczy się pieśni bezpośrednio od starszych śpiewaków i śpiewaczek wiejskich. Zdobytą wiedzę z powodzeniem wykorzystuje w pracy edukacyjnej i artystycznej, biorąc udział w wielu projektach, od muzyki dawnej poczynając (zespół „ Ars Nova „ pod dyr. Jacka Urbaniaka), na współczesnej muzyce eksperymentalnej kończąc( Gębofoniczny zespół wokalny „Gęba”). Współtwórczyni awangardowej grupy „Księżyc” (CD „Nów” i „Księżyc”, „Rabbit Eclipse”), wokalistka „Bractwa Ubogich”, pierwszej w Polsce kapeli z miasta zajmującej się polską muzyką tradycyjną „in crudo”, wokalistka zespołu „Pies szczeka” oraz „Wędrowiec” (I nagroda na festiwalu Nowa Tradycja). Koncertowała na wielu prestiżowych scenach ( Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia im . Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Filharmonia im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie i wielu innych). Prowadziła warsztaty m.in. na Taborach Domu Tańca, w Instytucie Kultury Polskiej UW, na Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, Festiwalu Skrzyżowanie Kultur , na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Wsółpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie uczestnicząc w koncertach dla dzieci i młodzieży w ramach Działu Edukacji Estrady Kameralnej oraz z Teatrem Polskiego Radia.

Miejsce: sala koncertowa BCK (ul. Górczewska 201)
Cena: 50 zł

Kontakt:

Ewa Świetlik

[email protected]

Tel. 506 878 882

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 czw, 18:00
16.05.2019
3 godz. Warszawa,
Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również