Lista zajęć Rysunek i szkic ołówkiem - edycja wakacyjna _gr. II (16 lat plus)

Rysunek i szkic ołówkiem - edycja wakacyjna _gr. II (16 lat plus)

Dane podstawowe

Data rozpoczęcia
29.07.2019
Czas trwania
02:00
Organizator
Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
Typ
warsztaty
Kategoria
sztuka ⟩ plastyka
Filia
BCK - filia Powstańców Śląskich 44
Liczba uczestników
4
Wolnych miejsc
8
Wiek od
16 lat
Wiek do
100 lat

Opis

Zajęcia z rysunku rozwijają wyobraźnię i uczą myślenia przestrzennego. Skierowane są do wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje umiejętności lub po prostu nauczyć się rysować. Podczas wakacyjnej edycji Uczestnicy kursu zmierzą się z kilkoma zagadnieniami. Punktem wyjścia będzie krótkie wprowadzenie do zajęć, rozpoczynając od poznania zasad perspektywy, sposobów cieniowania, modyfikowania kreski oraz jej zagęszczenia, a także cieniowania. Charakterystyka technik, narzędzi rysunkowych oraz głównych problemów plastycznych takich jak kreska, walor czy światłocień, to tylko nieliczne z zagadnień poznanych podczas kursu. Ponadto kursanci poznają tajniki kilku technik rysunkowych niezbędnych do tworzenia studium martwej natury, przedmiotów, brył, postaci czy pejzażu miejskiego. Będzie także możliwość zmierzenia się z rysunkiem szkła czy tkanin zamkniętych w martwej naturze. Przewidywana jest także nauka perspektywy cienia zarówno w świetle sztucznym, jak i naturalnym. Kurs zakończy się na sposobie nakładania światłocienia i waloru w rysunku. Każdy uczestnik zajęć wyjdzie zatem z w pełni skończonym rysunkiem martwej natury oraz własnymi notatkami i szkicami pomocniczymi, które wykona podczas trwania kursu.

Pomimo grupowego charakteru, każde zajęcia prowadzone są w sposób bardzo indywidualny, umożliwiający każdemu uczestnikowi osiągnięcie zaplanowanych przez niego rezultatów.

 

Wioleta Braunsejs – instruktor rysunku

Swoją przygodę z rysunkiem rozpoczęła od najmłodszych lat pod okiem swego wuja i jednocześnie znanego artysty plastyka – Norberta Hansa, dzięki czemu towarzyszył jej on od zawsze. Już w wieku 11 lat została laureatką ogólnopolskiego konkursu. Ponadto w latach 2010-2012 pogłębiała swoją naukę u mgr inż. arch. Piotra Gawłowskiego, który nauczył ją architektonicznego podejścia do rysunku. Od kilku lat prowadzi różnego rodzaju warsztaty rysunkowe oraz zajęcia indywidualne. Na swoim koncie ma wiele wystaw, zarówno indywidualnych, jak i grupowych w różnych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Chełmnie czy Łodzi. Charakteryzuje ją indywidualne podejście do każdego ucznia oraz maksymalne wykorzystanie posiadanych przez niego umiejętności.

Lekcje

# Data Dzień Godzina Czas trwania Temat Grupa Sala Miasto
1 29.07.2019 poniedziałek 17:45 02:00 Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy Warszawa
2 30.07.2019 wtorek 17:45 02:00 Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy Warszawa
3 31.07.2019 środa 17:45 02:00 Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy Warszawa
4 01.08.2019 czwartek 17:45 02:00 Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy Warszawa