Lista zajęć Zajęcia plastyczne: Akademia Plastyczna

Zajęcia plastyczne: Akademia Plastyczna

Dane podstawowe

Data rozpoczęcia
02.09.2019
Organizator
Centrum Kultury Podgórza
Typ
kursy
Filia
Centrum Kultury Podgórza - Centrala
Liczba uczestników
167
Wolnych miejsc
13
Wiek od
4 lat
Wiek do
19 lat

Opis

Zależy Ci, by Twoje dziecko było szczęśliwe, kreatywne i otwarte na świat? Akademia Plastyczna pozwoli mu rozwinąć skrzydła, spędzić czas w sposób wolny od obowiązków, gier i smartfona, odkrywając talent plastyczny, nowe pasje i nowe znajomości. Pracownia obejmuje swoim zakresem rysunek, malarstwo, rzeźbę i grafikę. Na zajęciach uczymy obserwacji, kompozycji, poczucia estetyki wykorzystując wszystkie dostępne techniki, m.in. malowanie temperami, akwarelami, akrylami, kolaż, lepienie z gliny i innych mas plastycznych, proste formy graficzne: linoryt, monotypię, ale też duże formy przestrzenne: szopki krakowskie, postać smoka. Wychodzimy poza szkolną podstawę programową lekcji plastyki, nie tylko akceptując, ale i doceniając wszystko to, co wykracza poza sztywne ramy i schematy. Dzieci i młodzież biorąca udział w zajęciach może wraz z bliskimi oglądać, ale też konfrontować swoje plastyczne zmagania z innymi uczestnikami, dzięki regularnym wystawom. Dodatkowo dzięki obserwacji doboru i rozmieszczania prac uczestnicy uczą się aranżacji przestrzeni wystawienniczej.  Podczas zajęć młodzież ma możliwość rzetelnego przygotowania się do egzaminu praktycznego obowiązującego podczas rekrutacji do liceów plastycznych, co pozwala uniknąć stresu i staje się przyjemną formą spędzenia wolnego czasu. Uczestnicy regularnie biorą udział i są laureatami najwyższych nagród w konkursach na szopkę krakowską oraz w Wielkiej Paradzie Smoków. Prace nad wielkogabarytowymi formami przestrzennymi rozwijają inteligencję wizualno - przestrzenną, są to prace zbiorowe, integrujące wszystkich uczestników, we wszystkich kategoriach wiekowych. Ze względu na terminy konkursów stają się zwieńczeniem semestralnych i całorocznych zmagań uczestników ze sztuką.

Opłata: 56 zł/240 zł/480 zł*

*opłata miesięczna/semestralna/roczna

Zajęcia zaczynają się 2 września.

 

Ważne:
Zorganizowanie poszczególnych zajęć będzie uzależnione od liczby chętnych. W zależności od liczby zainteresowanych możliwe są również korekty cen. Po uzgodnieniu z uczestnikami zmianie mogą także ulec proponowane terminy.

Zapisz się on-line lub zadzwoń do nas tel. 12 656 36 70 wew. 30
Zapraszamy serdecznie !!!

Prowadzenie: Sabina Czerniawska  - absolwentka Liceum Plastycznego we Wrocławiu, profil wystawiennik oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, kierunek rzeźba. Od ponad dwudziestu lat uczy młodych adeptów sztuki, z powodzeniem rozwijając ich talenty plastyczne. Świadczą o tym nasi wieloletni podopieczni, którzy od najmłodszych lat, aż po klasy licealne uczęszczają do Akademii Plastycznej oraz ilość absolwentów z wielkim żalem kończących przygodę z warsztatami Pani Sabiny.

 

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
klasa 1-3 SP, piątek godz. 15.30
klasa 1-3 SP, poniedziałek godz. 16.00
klasa 1-3 SP, wtorek godz. 14.30
klasa 1-3 SP, wtorek godz. 16.00
klasa 4-8 SP, poniedziałek godz. 17.30
klasa 4-8 SP, środa godz. 17.30
klasa 4-8 SP, wtorek godz. 17.30
klasa 5-8 SP czwartek godz. 17.30
klasa 8 SP i liceum piątek 17.00
przedszkole, czwartek godz. 15.00
przedszkole, czwartek godz. 16.15
przedszkole, środa godz. 15.00
przedszkole, środa godz. 16.15


Brak ustawionych lekcji