Lista zajęć Rękodzieło artystyczne: Warsztaty koronki klockowej

Rękodzieło artystyczne: Warsztaty koronki klockowej

Dane podstawowe

Data rozpoczęcia
02.09.2019
Organizator
Centrum Kultury Podgórza
Typ
kursy
Filia
Centrum Kultury Podgórza - Centrala
Liczba uczestników
19
Wolnych miejsc
21
Wiek od
18 lat
Wiek do
99 lat

Opis

Warsztaty koronki klockowej - ideą i zadaniem warsztatów jest poznawanie i praktyczna nauka: robienia na drutach, stosowania różnych technik hafciarskich: krzyżykowy, płaski, cieniowany, mereżki, handander oraz nauka koronek: szydełkowe, czółenkowe, klockowe, teneryfowe. Na warsztaty zapraszamy  panie w różnym wieku, których wspólna pasją jest rękodzieło artystyczne, jak również te które pragną nauczyć się haftu czy robienia koronek wybraną techniką. Mając na warsztatach osoby z doświadczeniem różnych technik jak również z różnymi umiejętnościami, zajęcia są prowadzone w stopniu prawie indywidualnym.              

Zajęcia zaczynają się 4 września.

Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu po 180 minut w trzech grupach:
środy godz. 16.00-19.00 i czwartki godz. 09.00-12.00 i 12.00-15.00.
Opłata: 70 zł/300 zł/650 zł*

*opłata miesięczna/semestralna/roczna

Ważne:

Zorganizowanie poszczególnych zajęć będzie uzależnione od liczby chętnych. W zależności od liczby zainteresowanych możliwe są również korekty cen. Po uzgodnieniu z uczestnikami zmianie mogą także ulec proponowane terminy.


Zajęcia zaczynają się 4 września!


Zapisz się on-line lub zadzwoń do nas tel. 12 656 36 70 wew. 30
Zapraszamy serdecznie !!!

Prowadzenie: Jadwiga Węgorek - Twórca Ludowy z koronki klockowej, uczennica Olgi Szerauc nestorki koronek klockowych w Krakowie. Wypracowała swój styl konsekwentnie stosując nici lniane w naturalnych barwach szarej i ecrii. Zaowocowało to nagrodą Fundacji Cepelia ,,Za całokształt twórczości’” którą otrzymała w 1996 r. Aktywnie działa społecznie jako członkini wielu Stowarzyszeń, jest zapraszana na Międzynarodowe Festiwale i Konferencje z Koronek Klockowych, gdzie promuje z grupą uczestniczek warsztatów koronki klockowe krakowskie. Za szczególne osiągnięcia należy uznać: dołączenie koronki klockowej krakowskiej do ,,Mostu Przyjaźni” w Szecseny na Węgrzech. Za krzewienie kultury ludowej i promowanie rękodzieła z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2014 r. otrzymała ,,Srebrny Krzyż Zasługi”. Koronczarki z warsztatów zaangażowały się w projekt ,, Powrót do tradycji”, starania zostały docenione przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Koronka Klockowa Krakowska została wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
Grupa czwartek godz. 09.00
Grupa środa godz. 16.00


Brak ustawionych lekcji