Lista zajęć Rekreacja i sport: Tai chi chuan

Rekreacja i sport: Tai chi chuan

Dane podstawowe

Data rozpoczęcia
18.09.2019
Organizator
Centrum Kultury Podgórza
Typ
kursy
Filia
Centrum Kultury Podgórza - Centrala
Liczba uczestników
19
Wolnych miejsc
11
Wiek od
16 lat
Wiek do
99 lat

Opis

Tai Chi Chuan  nazywana jest często medytacją w ruchu. Wprowadza równowagę ciała, oddechu i umysłu. Każdy trening zaczynamy od prostych ćwiczeń rozluźniających i rozciągających, aby przejść  potem do ćwiczeń oddechowych, poprawiających przepływ w ciele energii wewnętrznej. Ruchy wykonywane są powoli, płynnie przechodząc jeden w drugi. Podczas zajęć wyciszamy emocje, koncentrujemy się na "tu i teraz". Osoby, które regularnie ćwiczą Tai Chi Chuan zauważają wzmocnienie swojego organizmu na płaszczyźnie fizycznej i psychicznej, mają poczucie wewnętrznego spokoju.

Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu w środy po 45 minut w godzinach:

18.05-18.50 grupa początkująca

19.00-19.45 grupa zaawansowana


opłata: 12 zł za zajęcia

Pierwsze zajęcia po zebraniu się grupy od 2 października.

Ważne:

Zorganizowanie poszczególnych zajęć będzie uzależnione od liczby chętnych. W zależności od liczby zainteresowanych możliwe są również korekty cen. Po uzgodnieniu z uczestnikami zmianie mogą także ulec proponowane terminy.Zapisz się on-line lub zadzwoń do nas tel. 12 656 36 70 wew. 30
Zapraszamy serdecznie !!!

Prowadzenie: Małgorzata Lelek. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W kręgu jej zainteresowań pozostają filozofie wschodnie, szczególnie bliska jest jej filozofia taoistyczna, z której wywodzi się Tai Chi Chuan, którą praktykuje od dwudziestu kilku lat. Styl Yang Tai Chuan ćwiczy nieprzerwanie w połączeniu z innymi wewnętrznymi stylami sztuk walki (Chen, Baguazhang). Pierwsze lekcje Tai Chi Chuan pobierała u Jaromira Śniegowskiego, następnymi jej nauczycielami byli Howard Choy i Zhang Feng-jun. Ćwiczyła w szkole Konrada Dynarowicza i Edmunda Baki. Najdłużej współpracowała z dr. Edmundem Baką (autorem książki "Dao Bohatera. Idea samorealizacji w chińskich wewnętrznych sztukach walki"). 

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
Grupa początkująca
Grupa zaawansowana


Brak ustawionych lekcji