Lista zajęć Ania Kózka Zajęcia teatralne (10-16 lat)- Kolegiacka

Zajęcia teatralne (10-16 lat)- Kolegiacka

Kategoria

sztuka / teatr

Opis

Nazwa zajęć: Zajęcia teatralne
Prowadzący: Anna Kózka
Wiek: 10-16 lat
Dzień i godzina zajęć: czwartek 17:00-18:30 (10-13 lat), piątek 17:00-18:30 (13-16 lat)
Koszt: 170 zł miesięcznie

Możliwość skorzystania ze zniżki 50% na jedne wybrane zajęcia po okazaniu w Recepcji CKW: Karty Dużej Rodziny.
Zniżka nie obowiązuje na zajęcia: z jęz. koreańskiego, stolarstwo, sprytne główki, indywidualne oraz konwersacje.

Opis zajęć:

Mam na imię Anna. Jestem aktorką, instruktorką zajęć teatralnych. Na naszych zajęciach będziemy bardzo dużo improwizować bo improwizacja to nauka przez zabawę.  Ćwiczyć wymowę i głos. Poznamy podstawowe elementy gry aktorskiej. Nauczymy się jak budować sceny dwójkowe i grupowe. Nauczymy się współpracy w grupie opartej na wsparciu i zaufaniu. Nie ma znaczenia czy masz doświadczenie, czy będą to Twoje pierwsze zajęcia, jestem otwarta na wszystkich, odważnych i nieśmiałych, tych którzy marzą o karierze aktorskiej i tych którzy po prostu są ciekawi jak tworzy się teatr i chcą sprawdzić czy to dla nich. Jak już się dobrze poznamy i nauczymy podstaw, wspólnie wybierzemy postaci i improwizując, krok po kroku, zbudujemy autorski spektakl. Wtedy będziemy mogli zaprosić gości i podzielić się naszą pracą na czerwcowym pokazie. Zajęcia odbywać się będą 1 raz w tygodniu przez półtorej godziny dla każdej z grup: Zajęcia dedykowane są dzieciom i młodzieży w przedziałach wiekowych :  Grupa młodsza 10-13 ( liczba osób max 15)   Grupa starsza 13-16 ( liczba osób max 12 )

KORZYŚCI

Poprzez ćwiczenia gry aktorskiej i tworzenie etiud teatralnych uczymy się wypowiadania na forum bez skrępowania, oswajamy z tremą i uczymy się ją przełamywać. Rozwijamy kreatywność, wyobraźnię, ekspresję. Ćwiczymy skupienie,  doskonalimy płynność mówienia. Uczymy się pracy w grupie.  Poprzez przyjmowane na siebie role poznajemy inny punkt widzenia. Nabywamy świadomości siebie i swoich predyspozycji. Praca nad pokazem scala w sobie umiejętności nabyte podczas rozgrzewek i ćwiczeń. Możliwość występu publicznego mobilizuje i często sprawia że dajemy z siebie więcej. Może się okazać, że niektóre osoby dopiero podczas występu ośmielają się i odkrywają ukryte dotąd zdolności. Przygotowany pokaz będzie w dużej części składał się z autorskich tekstów wypracowanych podczas zajęć - improwizacji, etiud i ćwiczeń aktorskich. 

O MNIE:

Anna Kózka Jestem aktorką. Ukończyłam Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im L. Solskiego we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobyłam na deskach warszawskich teatrów (Dramatycznym, 6 piętro, Capitol, Laboratorium Dramatu, Teatrze Kamienica i innych) a także na planach filmowych (m.in. Pierwsza Miłość, Na wspólnej, Na dobre i na złe, O mnie się nie martw).Doszkalałam się także na warsztatach z techniki Czechowa i z improwizacji.Jako instruktor zajęć teatralnych od 6 lat prowadzę grupy i warsztaty teatralne a z CKW współpracuję od 5 lat. Piszę autorskie teksty dla dzieci i młodzieży, reżyseruje spektakle teatralne (Burning Birds - Teatr Buffo).

Mam na koncie zajęcia teatralne z młodzieżą i dorosłymi m.in. w:

AktorStudioThe British School

Collegium Civitas

Akademia Multiart szkoła Artystyczna / AMA film school w Krakowie

 

Warsztaty:

LO im. Dobiszewskiego w Warszawie

W ramach programu Lato w mieście

Warsztaty edukacyjne dla dzieci w Teatrze Roma

Cykliczne przygotowywanie studentów do szkół teatralnych

Instruktor

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również