Sprytne Główki - Alto

Opis

Nazwa zajęć: Sprytne Główki - warsztaty pracy z emocjami dla dzieci
Prowadząca: Magdalena Markiewicz
Wiek: 5-11 lat
Dzień i godzina zajęć: soboty 9.00-11.10 (9-11 lat), 11:15-12.25 (5-6 lat)
Koszt: 150 zł miesięcznie

Na te zajęcia nie obowiązują zniżki!!!

Oferujemy warsztaty pracy z emocjami dla uczniów kl. 3-5 SP oraz starszych przedszkolaków, które pozwalają dzieciom budować zdrowe poczucie własnej wartości, lepiej poznać siebie i innych, usprawnić komunikację i współpracę.

Program Akademii JA: JA, czyli KTO?
(dzieci 9-11 lat)

Cykl zajęć warsztatowych wspierających rozwój społeczno-emocjonalny dzieci i rozwijający ich znajomość „języka emocji”.
Dzięki naszym zajęciom dzieci lepiej zrozumieją samego/samą siebie, odkryją swoje silne strony i talenty oraz zbudują zdrowe poczucie własnej wartości. Lepsze poznanie siebie pozwoli im lepiej rozumieć innych ludzi, łatwiej się z nimi dogadywać i współpracować. W rezultacie życie staje się łatwiejsze i daje więcej radości �
Takie dzieci mają też większą szansę na to, że wyrosną na dorosłych, świadomych swoich uczuć i pewnych własnej wartości, którzy potrafią działać w grupie i radzić sobie z problemami.
W trakcie zajęć dzieci m.in.:
• dowiedzą się, w jaki sposób pokierować swoimi emocjami, tak by wspierały konstruktywne działanie,
• poznają metody radzenia sobie ze stresem i złością oraz sposoby ułatwiające pracę na pozytywnych emocjach (radości i spokoju),
• nauczą się jak rozwiązywać konflikty, być asertywnym, dbać o swoje i cudze granice,
• nauczą się również działania na rzecz istotnych wartości i dobra wspólnego.
W tym samym obszarze prowadziliśmy w CK Wilanów zajęcia w ramach tegorocznego Lata w Mieście – zachęcamy do zapoznania się z opiniami dzieci na facebook.com/sprytneglowki.

Program Akademii JA: Oto JA „Podróż”
(dzieci 5-6 lat)

Cykl zajęć warsztatowych wspierających rozwój społeczno-emocjonalny dzieci, potrzebny do osiągnięcia przez nie tzw. „dojrzałości szkolnej” i przygotowujący do roli ucznia.
W trakcie programu dzieci podróżują po krainie emocji i uczą się m.in.:
• samoświadomości (kim są, czego doświadczają, jak nazywać swoje emocje),
• pozytywnej komunikacji,
• współpracy,
• rozwiązywania potencjalnych konfliktów.
Na zajęciach dzieci wspiera wyjątkowa i niepowtarzalna maskotka JA – prowadzi ich przez meandry emocji i towarzyszy im w rozwoju, tak by pomóc im zbudować stabilne poczucie własnej wartości.
W tym samym obszarze prowadziliśmy w CK Wilanów zajęcia w ramach tegorocznego Lata w Mieście – zachęcamy do zapoznania się z opiniami dzieci na facebook.com/sprytneglowki.

Akademia JA to programy stworzone przez doktor psychologii Agnieszkę Zielonkę i z sukcesem sprawdzone „w praktyce” w wielu miastach Polski. Mają również pozytywne rekomendacje, m.in. profesora I. Krzemińskiego czy doktor M. Marmoli.

  • Zajęcia są w pełni dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci w tym wieku
  • Organizujemy cykl aż 30 spotkań, żeby naprawdę zagłębić się w temat emocji, współpracy i komunikacji, a przy okazji super się bawić (wykorzystujemy wiele autorskich materiałów, zabawę, gry interakcyjne, pracę warsztatową)
  • Prowadzimy zajęcia w małych, zamkniętych grupach (maksymalnie 12 osób)
  • Ze zdobytych umiejętności dzieci będą mogły czerpać przez całe swoje życie
  • W ramach programu prowadzimy też warsztaty dla rodziców

Więcej informacji na: sprytneglowki.pl.

Magdalena Markiewicz - certyfikowany trener Akademii Ja po 80-godzinnym szkoleniu w Akademii Emocji Istanome oraz Akademii Trenera Pharus. Doświadczenie praktyczne w pracy z dziećmi: prowadzenie autorskiego programu zajęć z ekonomii dla uczniów kl. 3 SP oraz zajęć dla dziecii z programu Accelium.

Recenzje

super!
Ignacy Ż.
07.05.2020 16:38