Lista zajęć Samorządowy Uniwersytet III Wieku

Samorządowy Uniwersytet III Wieku

Opis

Oferta Samorządowego Uniwersytetu III Wieku jest adresowana do mieszkańców Łodzi, którzy ukończyli 60 lat. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Status słuchacza uzyskuje się na jeden rok (od października do czerwca).

Zapisy prowadzi Bałucki Ośrodek Kultury poprzez stronę www.bok.lodz.pl oraz www.strefazajec.pl. W rejestracji pomagają pracownicy Centrum Edukacji Kulturowej NA ŻUBARDZKIEJ Bałuckiego Ośrodka Kultury

przy ul. Żubardzkiej 3, tel. 42 6516747.

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w czwartki, w godzinach 10:00-14:00 w salach UMŁ, pomieszczeniach Bałuckiego Ośrodka Kultury i innych instytucji kultury. Szczegółowy harmonogram przekazany zostanie słuchaczom podczas inauguracji.

W pierwszym semestrze ( zimowym) proponujemy 8 spotkań w następujących terminach:

  • październik 2019 – 10 (inauguracja w UMŁ) i 24,
  • listopad 2019 – 7 i 21 ,
  • grudzień 2019 – 5 i 19 ,
  • styczeń 2020 – 9 i 23.

Uroczysta inauguracja zajęć: 10 października, Duża Sala Obrad, Urząd Miasta Łodzi (ul. Piotrkowska 104)

 

Program SUIIIW

składa się z czterech bloków tematycznych (modułów):

miasto

Jak konstruowany jest budżet miasta? Jaki wpływ mają na niego łodzianie? Jak wygląda w praktyce rewitalizacja? Samorząd, prawo, rzecznik seniorów, ochrona praw konsumenckich, budżet obywatelski, opieka zdrowotna, pomoc społeczna, komunikacja miejska, zieleń, rewitalizacja - cykl warsztatów i wykładów, których celem jest zwiększenie świadomości prawnej słuchaczy, zdobycie wiedzy o strukturach i funkcjonowaniu miejskiej administracji oraz ułatwienie korzystania z oferty dla osób 60+.

Kultura

Blok arcyciekawych wykładów z zakresu sztuki i kultury, ze szczególnym uwzględnieniem łódzkich twórców, architektury Łodzi i informacji o ofercie miejskich instytucji kultury. A do tego warsztaty artystyczne i kreatywne m.in. z literatury, teatru, sztuk pięknych, rękodzieła. UWAGA: możliwość dostosowania tematyki warsztatów do życzeń słuchaczy.

Historia

Wybitni łodzianie, przełomowe momenty w historii Łodzi, tajemnice i ciekawostki, historia wielka i codzienna - zapraszamy na cykl wykładów i warsztatów ukazujących dzieje naszego miasta i regionu; dla chętnych także m.in. nauka tworzenia drzewa genealogicznego.

Rozwój

Jak wspomagać pamięć? Jak utrzymać sprawność fizyczną i umysłową? Jak kształtować przestrzeń wokół siebie? Jak rozwijać swoją dzielnicę i miasto? Nie ma rozwoju miasta bez rozwoju jego mieszkańców. Zapraszamy na cykl wykładów i warsztatów poświęconych rozwojowi umysłowemu, fizycznemu i intelektualnemu osób w każdym wieku oraz rozwojowi wspólnot i społeczności lokalnych.

A do tego spotkania ze znanymi ludźmi, zaproszenia na koncerty, wycieczki....

ZAPRASZAMY

www.suiiiw.boklodz.pl

 

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji