Lista zajęć Eksperymenty

Eksperymenty

Opis

Eksperymenty to sposób na urozmaicenie szkolnych lekcji i zajęć w przedszkolu, a także atrakcyjne i ciekawe rozbudowanie tematu realizowanego w ramach programu nauczania. Dla rodziców jest to doskonałe rozwiązanie na zapewnienie dzieciom mądrej zabawy w czasie wolnym.
Na każdym spotkaniu realizowany jest inny temat z różnych dziedzin nauki.
Z pomocą Animatorów Funiversity, dzieci wykonują różne doświadczenia samodzielnie, tak aby lepiej zrozumieć i zapamiętać omawiane zjawisko.Na zakończenie każdego ze spotkań z nauką, dzieci wykonują eksperyment-zabawkę, którą zabierają do domu. Chodzi o to, żeby dzięki mądrej, dobrze zaplanowanej ZABAWIE, dziecko nie tyle posiadło teoretyczną wiedzę, ale naprawdę SIĘ ROZWIJAŁO, zdobywało uniwersalne umiejętności myślenia, wyciągania wniosków, stawiania pytań, rozwiązywania problemów.
ZABAWA – chcemy, aby nauka kojarzyła się z przyjemnością, aby stała się dla dzieci pasją a nie koniecznością. Wykonywanie naszych eksperymentów to dla Młodych Naukowców prawdziwa frajda.
NAUKA – Nasi wykwalifikowani Animatorzy starają się jak najciekwiej tłumaczyć omawiane zjawiska, dzięki czemu dzieci, bawiąc się, zdobywają wiedzę, którą zapamiętują na długo. Po każdych zajęciach dzieci zabierają do domu nawiązujący do tematu eksperyment-zabawkę, który przypomina o nowo poznanych zjawiskach i pozwala prowadzić dalsze badania nawet po skończonych warsztatach.
ROZWÓJ – Zadania na warsztatach konstruowane są tak, aby stymulować w dzieciach samodzielne, uniwersalne myślenie i poszukiwanie rozwiązań. Dzieci są zachęcane do zadawania pytań, podejmowania dyskusji oraz wyrażania własnych opinii i pomysłów.
RELACJE – Część eksperymentów na warsztatach Funiversity rozplanowywana jest tak, aby dzieci wykonywały je w parach lub grupach – dzięki temu uczą się współpracować tak, by osiągnąć wspólny, zamierzony cel. Ponad to omawiane w czasie warsztatów zjawiska a także eksperyment jaki zabierają do domu stanowią podstawę do dalszego zgłębiania tematu – przy pomocy rodziców, dziadków czy starszego rodzeństwa.
BEZPIECZEŃSTWO – Bezpieczeństwo Młodych Naukowców to dla nas sprawa pierwszorzędna, dlatego wszystkie nasze eksperymenty dokładnie testujemy, używamy wyłącznie sprawdzonych, certyfikowanych substancji i zapewniamy wszelkie środki bezpieczeństwa począwszy od apteczki i gaśnicy w każdym zestawie po fartuszki, gogle ochronne i rękawiczki dla każdego uczestnika warsztatów. Wszyscy Animatorzy Funiversity przeszli kompleksowe szkolenia BHP i Pierwszej Pomocy, które prowadzone jest przez General Protection & Safety.
 
Tematy warsztatów:
1. 3, 2, 1… (Re)-Akcja! – Pewien naukowiec powiedział kiedyś, że „Światem rządzi chemia”. Czym jest tak naprawdę ta uznawana jeszcze 200 lat temu za magię nauka i co kryje się pod tajemniczym określeniem „reakcje chemiczne”? Dzieci poznają odpowiedź dzięki przeprowadzeniu kilku efektownych eksperymentów.
2. Ach to powietrze! – Tematem przewodnim zajęć jest niewidoczne, ale niezbędne do życia powietrze. Wykonując wiele eksperymentów, dzieci dowiedzą się, że oprócz udziału w tym niezwykle ważnym procesie jakim jest oddychanie, powietrze ma kilka innych zadziwiających i unikalnych właściwości.
3. Chemia w kuchni – Za każdym razem kiedy zabieramy się za gotowanie tak naprawdę stajemy się nie kucharzami, a naukowcami. To właśnie w kuchni zachodzi ogromna ilość reakcji chemicznych. Poznamy podstawowe składniki odżywcze zawarte w niektórych produktach oraz ich ciekawe właściwości chemiczne.
4. Dinozaury – Te stworzenia opanowały naszą planetę na ponad 160 mln lat temu, by potem nagle zniknąć. Dziś stanowią jeden z głównych tematów zainteresowań dzieci, za którym kryje się prawdziwa nauka – paleontologia. Z tego też powodu uczestnictwo dzieci podczas wykopalisk zamieni ich w takich właśnie naukowców.
5. Dziwna fizyka – Te zajęcia to podróż do świata fizyki i związanych z nią zaskakujących zjawisk. Mali naukowcy będą mieli m. in. okazję przyjrzeć się z bliska zjawisku jakim jest rozłożenie siły ciężkości, oprócz tego udowodnimy dzieciom jak silne potrafi być surowe jajko, a także przeciągniemy przez balon wykałaczkę w naukowy sposób. Zajęcia te stanowić będą przekrój przez tematy związane z fizyką, poprzez pokazanie zaskakujących i na pierwszy rzut oka nieprawdopodobnych eksperymentów.
6. Elektrostatyka – Czy można dotknąć urządzenia o napięciu 200 tyś. Volt i przeżyć? Czy można zapalić swoim własnym ciałem świetlówkę? Na te i wiele pytań odpowiemy podczas zajęć poświęconych elektryczności statycznej. Uczestnikom z wrażenia aż włosy staną dęba! I to dosłownie.
7. Kraina kraterów – Po pierwsze Księżyc to naturalny satelita Ziemi jest ogromny i jasno świeci nocą. Po drugie jest jedynym wyraźnie patrzącym na nas dużymi oczami obiektem kosmicznym. Po trzecie czasem jest wyraźnie najedzony, a kiedy indziej dba o linię. Po czwarte wpływa na linię brzegową morza. Po piąte… Mali astronomowie tym razem przyjrzą się z bliska i daleka naszemu sąsiadowi.
8. Kwasy i zasady – Podczas tych warsztatów naukowych dzieci będą miały okazję wcielić się w małych chemików przyglądając się kwasom i zasadom. Wykonają więc kilka wesołych i kolorowych eksperymentów, których celem jest pokazanie, że istnieją różne związki chemiczne oraz zwrócenia uwagi na różnice między nimi. Dlatego też wspólnie z małymi naukowcami wykonamy eksperymenty z suchym lodem, stworzymy prawdziwy wskaźnik pH oraz zbadamy działanie magicznego atramentu.
9. Laboratorium kosmetyczne – Na tych warsztatach będzie okazja się przekonać czym się różnią właściwości mydła od właściwości detergentów. Wytworzymy trochę piany i wspaniałe musujące zapachy do kąpieli! Czy to chemia czy fizyka? Przekonacie się sami!
10. Magiczne eksperymenty – Prawie każdego z nas fascynują sztuczki magiczne wykonywane przez iluzjonistów. Za każdym razem zadajemy sobie pytanie „jak to się stało?” i próbujemy rozwiązać tę zagadkę. W czasie tych zajęć dzieci same wykonają magiczne sztuczki, które mają naukowe wyjaśnienie. Małego szalonego naukowca zamiana czarnej substancji w wodę na oczach wszystkich przestanie być wielkim wyczynem.
11. Magnesy i magnetyzm – Czym jest pole magnetyczne, gdzie można znaleźć biegunyoraz jak można sprawić, by coś lewitowało? To tylko niektóre z pojęć poruszanych na zajęciach poświęconych magnesom. A od nich już tylko mały kroczek do wynalezienia prądu.
12. Mieszaniny i roztwory – Jak to się dzieje, że cukier w herbacie rozpuszcza się tak szybko, a piasek na dnie morza wcale? Udowodnimy, że niektóre substancje, z pozoru nieciekawe, zyskują niesamowitych właściwości po rozpuszczeniu ich w wodzie.
13. Mroźne eksperymenty – Ciekły azot to substancja o temperaturze równejprawie -200 °C . Eksperymenty, do których go wykorzystamy będą więc naprawdę mroźne, a ich efekty nieprawdopodobne! W kilka sekund sprawimy, że kwiatek stanie się kruchy jak wafelek oraz przyrządzimy pyszne lody!
14. Naukowe święta – Wykorzystamy właściwości polimerów, aby stworzyć niesamowitą, oryginalną i bardzo ładną świąteczną dekorację. Każde dziecko wykona bałwana, którego można będzie zaprosić do domu, bez obaw, że się roztopi i przyozdobić go nietopniejącymi kostkami lodu. Jak to możliwe? Tego dowiecie się na zajęciach!
15. Nie taki mokry lód – Podczas zajęć dzieci dowiedzą się w najciekawszy z możliwych sposobów, jakie są stany skupienia substancji oraz w jaki sposób można je zmieniać. Na koniec samodzielnie wykonają najprawdziwszą substancję, która jest trochę cieczą, a trochę ciałem stałym.
16. Pogoda – Meteorologia to bardzo poważna nauka, której zadaniem jest przede wszystkim ocena bieżącego i przyszłego stanu pogody. Dzieci zamienią się w małych meteorologów i wykonując samodzielnie wiele ciekawych eksperymentów oraz urządzeń badawczych, poznają składniki pogody oraz spróbują dokonać prognozy.
17. Polimerowy świat – Te zajęcia będą poświęcone jednemu z najważniejszych wynalazków XX wieku – polimerom syntetycznym. Podczas zajęć dzieci zamienią się w prawdziwych chemików i przeprowadzą eksperymenty, których efektem będą zaskakujące polimerowe konstrukcje.
18. Prąd elektryczny – Tematem zajęć będzie fascynujące zjawisko fizyczne jakim jest prąd elektryczny. Dzieci wykonają wiele eksperymentów podczas których dowiedzą się między innymi czym są układy elektryczne, w jaki sposób działają oraz jak można wykorzystać prąd do zrobienia silnika elektrycznego.
19. Wodne eksperymenty – te warsztaty będą poświęcone wodzie i jej niezwykłym właściwościom. Podczas zajęć mali naukowcy przeprowadzą kilka eksperymentów, które wyjaśnią im między innymi dlaczego kropla zawsze ma taki a nie inny kształt, czym są prądy wodne, jak powstają wiry oraz dlaczego Archimedes wyskoczył z wanny krzycząc „Eureka!”.
20. Wszystkie kolory tęczy – Tym razem dzieci zamienią się w fizyków. Podczas najbardziej kolorowych zajęć roku będą badały właściwości światła oraz poznają podstawy teorii barw. Dokładnej analizie zostaną poddane wszystkie kolory tęczy.
 
Koszt warsztatu: 60 złKarnet 4 warsztaty - 220 zł
W celu rezerwacji miejsca na zajęciach, prosimy o wpłatę zadatku w wysokości 30% wartości kursu.W tytule wpłaty prosimy wpisać: imię, nazwisko oraz rodzaj kursu (np.: Jan Kowalski - majsterkowanie).Nr konta: Bank BZWBK 84 1090 1841 0000 0001 3324 1637
*UWAGA! W przypadku niezgłoszenia się na zajęcia zadatek nie jest zwracany!

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również