Lista zajęć Akademia Sztuki Cyrkowej
Opis
<p>Zajęcia w dwóch grupach wiekowych:</p>
<p>1 grupa – 7–11 lat<br />2 grupa – powyżej 12 lat</p>
<p>Sztuka cyrkowa znana była już około 2400 p.n.e. Pierwotne formuły sztuki cyrkowej, takie jak: akrobatyka, żonglerka, ekwilibrystyka i clownada zostały upamiętnione na freskach z Górnego Egiptu. wielkie widowiska cyrkowe wprowadzili Starożytni Rzymianie. Wcześniej sztuka cyrkowa kojarzona była z zabawą, rozrywką, obecnie uważa się, że żonglerka i inne elementy sztuki cyrkowej mogą pomóc w nauce i korzystnie wpływać na pracę i rozwój mózgu.</p>
<p>Współczesna sztuka cyrkowa oprócz biernego obserwowania zachęca do aktywnego uczestnictwa, dlatego też pragnę zaproponować zajęcia obejmujące swoim zakresem:</p>
<ul>
<li>żonglerkę pozwalająca osiągnąć umiejętności w żonglowaniu piłeczkami, kółkami, talerzykami, chusteczkami</li>
<li>ekwilibrystyką balansowaniem na wałeczku, chodzenie na szczudłach, jazda monocyklu</li>
<li>akrobatyką dającą umiejętności chodzenia na rekach, robienia gwiazdy, przewrotów i tworzenia piramidy</li>
<li>nabywania umiejętności magicznych sztuczek</li>
</ul>
<p>Co warsztaty mogą dać Twojemu dziecku:</p>
<ul>
<li>poprawa kondycji ruchowej</li>
<li>poprawa koncentracji</li>
<li>poprawa pamięci ruchowej</li>
<li>udoskonalenie umiejętności komunikacyjnych</li>
<li>wzmocnienie wytrwałości</li>
<li>doskonalenie umiejętności pracy w grupie</li>
<li>pobudzenie kreatywności i twórczego myślenia</li>
<li>naukę efektywnego relaksowania się i radzenia sobie ze stresem</li>
</ul>
<p>Uwieńczeniem będzie prezentacja zdobytych umiejętności z zakresu sztuki cyrkowej.</p>
<p>Zajęcia poprowadzi:</p>
<p>Piotr Tomczak - aktor estradowocyrkowy, absolwent Państwowej Szkoły Cyrkowej w Julinku. Po ukończeniu szkoły otrzymał stypendium w National Ecole de Cirque Fratelini w Paryżu. Następnie odbył tourne po Europie biorąc udział między innymi w Międzynarodowym Festiwalu Cyrkowym Monte Carlo. Posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi.</p>
Instruktor
Brak przypisanego instruktora
Lekcje
# | Data | Czas trwania | Grupa | Miejsce |
---|---|---|---|---|
1 |
śr, 17:00 18.09.2019 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
2 |
śr, 18:00 18.09.2019 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
3 |
śr, 17:00 25.09.2019 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
4 |
śr, 18:00 25.09.2019 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
5 |
śr, 17:00 02.10.2019 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
6 |
śr, 18:00 02.10.2019 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
7 |
śr, 17:00 09.10.2019 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
8 |
śr, 18:00 09.10.2019 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
9 |
śr, 17:00 16.10.2019 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
10 |
śr, 18:00 16.10.2019 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
11 |
śr, 17:00 23.10.2019 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
12 |
śr, 18:00 23.10.2019 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
13 |
śr, 17:00 30.10.2019 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
14 |
śr, 18:00 30.10.2019 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
15 |
śr, 17:00 06.11.2019 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
16 |
śr, 18:00 06.11.2019 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
17 |
śr, 17:00 13.11.2019 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
18 |
śr, 18:00 13.11.2019 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
19 |
śr, 17:00 20.11.2019 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
20 |
śr, 18:00 20.11.2019 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
21 |
śr, 17:00 27.11.2019 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
22 |
śr, 18:00 27.11.2019 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
23 |
śr, 17:00 04.12.2019 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
24 |
śr, 18:00 04.12.2019 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
25 |
śr, 17:00 11.12.2019 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
26 |
śr, 18:00 11.12.2019 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
27 |
śr, 17:00 18.12.2019 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
28 |
śr, 18:00 18.12.2019 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
29 |
śr, 17:00 25.12.2019 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
30 |
śr, 18:00 25.12.2019 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
31 |
śr, 17:00 01.01.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
32 |
śr, 18:00 01.01.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
33 |
śr, 17:00 08.01.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
34 |
śr, 18:00 08.01.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
35 |
śr, 17:00 15.01.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
36 |
śr, 18:00 15.01.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
37 |
śr, 17:00 22.01.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
38 |
śr, 18:00 22.01.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
39 |
śr, 17:00 29.01.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
40 |
śr, 18:00 29.01.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
41 |
śr, 17:00 05.02.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
42 |
śr, 18:00 05.02.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
43 |
śr, 17:00 12.02.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
44 |
śr, 18:00 12.02.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
45 |
śr, 17:00 19.02.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
46 |
śr, 18:00 19.02.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
47 |
śr, 17:00 26.02.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
48 |
śr, 18:00 26.02.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
49 |
śr, 17:00 04.03.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
50 |
śr, 18:00 04.03.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
51 |
śr, 17:00 11.03.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
52 |
śr, 18:00 11.03.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
53 |
śr, 17:00 18.03.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
54 |
śr, 18:00 18.03.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
55 |
śr, 17:00 25.03.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
56 |
śr, 18:00 25.03.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
57 |
śr, 17:00 01.04.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
58 |
śr, 18:00 01.04.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
59 |
śr, 17:00 08.04.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
60 |
śr, 18:00 08.04.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
61 |
śr, 17:00 15.04.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
62 |
śr, 18:00 15.04.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
63 |
śr, 17:00 22.04.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
64 |
śr, 18:00 22.04.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
65 |
śr, 17:00 29.04.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
66 |
śr, 18:00 29.04.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
67 |
śr, 17:00 06.05.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
68 |
śr, 18:00 06.05.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
69 |
śr, 17:00 13.05.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
70 |
śr, 18:00 13.05.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
71 |
śr, 17:00 20.05.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
72 |
śr, 18:00 20.05.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
73 |
śr, 17:00 27.05.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
74 |
śr, 18:00 27.05.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
75 |
śr, 17:00 03.06.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
76 |
śr, 18:00 03.06.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
77 |
śr, 17:00 10.06.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
78 |
śr, 18:00 10.06.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
79 |
śr, 17:00 17.06.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
80 |
śr, 18:00 17.06.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
81 |
śr, 17:00 24.06.2020 |
1 godz. | Grupa I (akademia) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |
82 |
śr, 18:00 24.06.2020 |
1 godz. | Grupa II (gimnastyka) |
Wołomin, Miejski Dom Kultury |