Robotyka SENIOR

Kategoria

edukacja / programowanie

Opis

Robotyka SeniorPrzeznaczona dla dzieci w wieku 10-14 lat (klasa IV-VIII).
Każde dziecko może zabawić się w małego inżyniera i może poznać jak działają roboty pracujące przy taśmie. Na zajęciach uczestnicy poprzez praktyczne ćwiczenia mogą zrozumieć podstawowe zagadnienia z informatyki, przyrody, techniki co wpływa na szybsze przyswajanie programu szkolnego i lepsze oceny w szkole. Warsztaty z robotyki pomogą im w rozwijaniu umiejętności w dziedzinie nie tylko programowania, ale także i inżynierii. Zajęcia te nie tylko uczą jak funkcjonuje otaczający nas świat, ale przede wszystkim pomagają rozwinąć wyobraźnię dzieci, ich zdolności manualne. Na warsztatach mali inżynierowie skonstruują, zbudują, zaprogramują i wprawią w ruch roboty.
Dzieci starsze wykorzystują już bardziej zaawansowany zestaw klocków Lego Mindstorms EV3 Education. Zestaw konstrukcyjny składa się z klocków Lego, głównie Lego Technic, serwomotorów (trzy interaktywne serwomotory z wbudowanymi czujnikami obrotu), czujników (ultradźwiękowy czujnik odległości, czujnik światła / koloru, żyroskop z możliwością kumulacji kąta obrotu, dwa czujniki dotyku) i programowalnego mikrokomputera.Przyszli inżynierowie poznają czujniki wykorzystywane w robotyce oraz takie terminy jak przekładnia, moc silnika, trajektoria, algorytm sterowania. Zajęcia te to również szansa na kształcenie wyobraźni przestrzennej, która pozwala lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych. Choć sprzyjają pracy w grupach, pozwalają każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu. Dodatkowe, aktywne formy nauki pozwalają lepiej zrozumieć matematykę, informatykę, technikę, dlatego dzięki warsztatom z robotyki uczniowie lepiej radzą sobie z codziennymi lekcjami.
 
Instruktor - Agnieszka Kłysińska - magister inżynier informatyk
Zapytania dotyczące kwestii technicznych Strefy Zajęć (zapisu na zajęcia, płatności, rezygnacji, itp.) - Marlena Kalwińska tel.: 609 930 820Zapytania dotyczące kwestii organizacyjnych wybranych zajęć - Agnieszka Kłysińska tel.:Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Czwartek 18:30-20:30.
Zajęcia zostaną uruchomione, jeśli zapisze się minimum 4 uczestników.
Maksymalna liczba uczestników to 8 osób.Zryczałtowana opłata miesięczna: 170,00 zł.

Recenzje

brak recenzji