Lista zajęć Wilanowski Uniwersytet Malucha

Wilanowski Uniwersytet Malucha

Opis

Nazwa zajęć: Wilanowski Uniwersytet Maluszka
Prowadzący: Bubba - kreatywne myślenie, Jak z bajki, Agnieszka Soboń, Amina Księżopolska
Wiek:  2-3 lata
Dzień i godzina zajęć: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek godz. 10:00-11:00
Koszt: 80 zł/m-c (4 x tyg.)

Zapis jest na 4 dni w tygodniu. Na zajęcia nie obowiązują zniżki.

Opis zajęć:

Poniedziałek - fakultet przyrodniczy - są to warsztaty podczas których dzieci zamieniają się w kreatywnych naukowców i poznają otaczający nas świat wykonując wiele ciekawych eksperymentów, a przy tym fantastycznie się bawiąc. Interaktywne warsztaty przyrodnicze to profesjonalnie opracowany blok zajęć, których celem jest poszerzenie wiedzy dzieci oraz zainteresowań z przedmiotów nauk przyrodniczych; uczestnicy samodzielnie odkrywają prawa rządzące światem przyrody, chemii i fizyki. Dzieci stają się małymi naukowcami: doświadczają, eksperymentują, obserwują, tworzą zadając pytania i szukają na nie logicznych odpowiedzi. Wszystkie ćwiczenia są całkowicie bezpieczne, a wykorzystywane materiały nie są groźne dla zdrowia. Większość eksperymentów jest samodzielnie wykonywana przez dzieci, a ich efekty są zabierane do domu. Dzięki temu omawiane zjawiska są lepiej zrozumiane i zapamiętane.
Prowadzący:  Bubba - Kreatywne myślenie

Wtorek - fakultet muzyczny - wszyscy uczestnicy zajęć będą mieli niepowtarzalną okazję przeżywania przygód bohaterów najpiękniejszych bajek. Muzyka, taniec, śpiew a wszystko to w konwencji super zabawy. Zapewniamy dużo ruchu, śmiechu i ćwiczeń rozwijających koordynację. Każde zajęcia opieramy na fabule najpopularniejszych bajek, na podstawie których tworzymy program zajęć.  Dzieci podczas zajęć poznają rożne techniki taneczne, nauczą się krótkiej choreografii, przejdą mini rozgrzewkę wokalną, zaliczą śmieszne zabawy z chustą, przejadą pociągiem ze stacjami tematycznymi, wcielą się w rolę bohaterów z bajek. Na deser pod koniec każdego miesiąca: WIZYTA SUPER GOŚCIA Z BAJKI.
Prowadzący: Jak z bajki

Czwartek - fakultet plastyczny - Maluch maluje – farby, kredki i kartka papieru są w stanie zapewnić dziecku wiele emocji i atrakcji. Co prawda wszystko zależy od jego wyobraźni, jednak okazuje się, że malowanie stanowi nie tylko zabawę, ale stymuluje rozwój malucha na kilku płaszczyznach. Trudno o lepszy przykład łączenia przyjemnego z pożytecznym. Można ulec wrażeniu, że obrazki dziecka stanowią osobliwą formę rozrywki. Sztuka pobudza wyobraźnię, uruchamia kreatywność, pozytywnie wpływa na ich rozwój emocjonalny, umysłowy, fizyczny, percepcyjny i estetyczny. Ale przede wszystkim bawi i relaksuje. Maluch lepi - glina to niezwykle plastyczne doznanie dla rąk każdego malucha. Poprzez wyrabianie, wałkowanie i wyciskanie, maluch rozwija swoją sprawność manualną, co jest bardzo ważne dla dziecka w późniejszej edukacji. Praca z gliną  doskonali koordynację wzrokowo-ruchową, uczy się wyrażać swoje emocje, rozwija wyobraźnię, ćwiczy koncentrację uwagi i planowanie przestrzenne. Ale przede wszystkim wpływa na bardzo dobre samopoczucie, potęguje samozadowolenie z efektów pracy oraz jest doskonałym pomysłem na kreatywno-edukacyjne spędzenie czasu. Podczas zajęć zostaną przedstawione nowe techniki stosowane w lepieniu z gliny takie jak:  frotaż, odcisk, użycie roślin oraz wykorzystanie różnych narzędzi codziennego użytku.                                                                    
Prowadzący: Agnieszka Soboń

Piątek - fakultet matematyczny - matematyka dla dzieci w tym wieku to przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie. My w świecie, nasza organizacja dnia, następowanie po sobie zjawisk, powiązanie przyczyny ze skutkiem, to wszystko to matematyka. Doświadczamy matematyki w otaczającym nas świecie już od samego początku. Na naszych zajęciach będziemy pogłębiać te doświadczenia i pokazywać, w jaki sposób możemy powtarzać to później w domu. Zajęcia składają się ze zróżnicowanych aktywności - są zadania do wykonania, zabawy, piosenki, aktywności ruchowe. Wszystko dostosowane do możliwości najmłodszych uczestników. Nauka matematyki to proces długofalowy, dlatego materiał jest często powtarzany i utrwalany, ale rozwijany w miarę możliwości dzieci. Przejście do materiału trudniejszego odbywa się dopiero po dobrym opanowaniu dotychczas poznanych treści.

Prowadzący: Amina Księżopolska

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również