Lista zajęć FERIE NA ZACISZU 2020 Podróż na koniec świata

FERIE NA ZACISZU 2020 Podróż na koniec świata

Kategoria

inne / inne

Opis

II tydzień 17-21.02.2020

 

„Podróż na koniec świata” czyli Zima na Zaciszu, godz. 7.30-16.30

Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą, dlatego w ramach naszej Zimy w Mieście na Zaciszu  wspólnie przemierzymy aż 5 kontynentów. Poznamy Azję, Amerykę Północną i Południową, Europę oraz Afrykę. Zabieramy dzieci w wieku 6-12 lat w podróż pełną przygód i nowych doświadczeń.

Twórcze warsztaty w godz. 10.00-15.15, zajęcia świetlicowe w godz. 7.30-10.00 i 15.15-16.30.

Karnet: 260 zł

 

 

17.02.2020 (poniedziałek) Azja

Opowieści o owadach - Czy stonoga ma sto nóg? A straszyki są straszne? Dlaczego owady to nie robaki? Na te oraz inne pytania odpowiadał Adam Włudarski – znawca owadów. Podczas warsztatów będzie można poznać wiele owadów oraz stawonogów pochodzących z Azji oraz innych zakątków świata. Warsztaty będą okazją do zgłębienia wiedzy na temat różnorodności owadów, ich znaczenia dla ekosystemu , dlaczego są dla nas tak ważne oraz jak możemy im pomóc. Zobaczmy m.in.: straszyki nowogwinejskie, filipińskie, patyczaki z borneo, ptaszniki i  modliszki. W ramach zajęć konstruowane będą hotele dla owadów które pomogą im znaleźć schronienie i przetrwać zimę. Owady są bardzo ważnym elementem naszego ekosystemu, dlatego zaprosić je do naszego ogrodu, przygotowując dla nich atrakcyjny domek.

 

Akwarela i kaligrafia Azji - Na zajęciach namalujemy gałązkę kwitnącej wiśni/bambus techniką akwareli. Nauczymy się też podstaw kaligrafii japońskiej - malowanej tuszem. Kaligrafia po japońsku to „shodo” i składa się ze słów SHO, czyli pisać i DO - droga, co razem oznacza „droga pisania”. Tak jak w innych japońskich sztukach w kaligrafii nie chodzi o sam cel, ale o to, by krocząc wybraną ścieżką ciągle się doskonalić. Na zajęciach dzieci nauczą się posługiwania pędzlami do kaligrafii japońskiej oraz napiszą znaki oznaczające japońskie słowa.

 

Sport to zdrowie -  Spora porcja ruchu, zabawy i uśmiechu dla każdego dziecka.

 

18.02.2020 (wtorek) Ameryka Północna

Warsztaty kosmiczne NASA - Jak powstają kratery? Czy na ziemię spadają ciała niebieskie i właściwie dlaczego są nazywane ciałami niebieskimi, czy są naprawdę niebieskie? Doświadczymy grawitacji i zobaczymy jak ją można wykorzystać w zabawie. Ponadto każdy zrobi swój piasek księżycowy i nieziemską rakietę kosmiczną.

 

Nachos, tacos i kaktusy! - Barwny świat meksykańskiej sztuki. Czy wiecie co łączy Meksyk i Polskę? Przekonamy się, że obie te kultury mają wiele wspólnych cech. Jedną z nich jest zamiłowanie do koloru w kulturze ludowej. Razem z najodważniejszymi z uczestników spróbujemy wyczarować ALEBRIJES, czyli niezwykłe meksykańskie stwory.

Sport to zdrowie -  Spora porcja ruchu, zabawy i uśmiechu dla każdego dziecka.

 

19.02.2020 (środa) Ameryka Południowa

Warsztaty filmu animowanego cz. I  - To wspaniała okazja, aby wypowiedzieć się w dynamicznym medium filmu. Filmowcy amatorzy na warsztatach poznają historię filmu animowanego, podstawy jego powstawania, nauczą się jak budować scenariusz i własnoręcznie wykonają scenografię i bohaterów. Na koniec dzieci będą miały możliwość animacji wybranej przez siebie opowieści o podróżowaniu i nie tylko. Uczestnicy poznają różnorodne techniki animacji, a przygotowany przez nich film będzie można zobaczyć na stronie DK Zacisze.

 

Retablos - czyli niezwykłości w pudelku, osobliwe pancerniki i bajkowe figurki zwierząt nasi uczestnicy poznają przyglądając się najbardziej charakterystycznym zjawiskom sztuki ludowej Peru. Wykonamy własne retablo wykorzystując rozmaite techniki plastyczne.

Capoeira - To ruch z elementami tańca, akrobatyki i muzyki. Na zajęciach poznaliśmy podstawy sztuk walki, wariacji akrobatycznych. Nauczyliśmy się gry na brazylijskich instrumentach oraz próbowaliśmy się nauczyć się piosenek w języku portugalskim.

20.02.2020 (czwartek) Europa

Uniwersytet Eksperymentów - Europa znana z najstarszych uniwersytetów, pierwszym był Uniwersytet Boloński założony w 1088 roku, my w ramach naszej zimy w mieście stworzy swój własny Uniwersytet Eksperymentów na Zaciszu. Będziemy robić dużo bardzo ciekawych doświadczeń i mówić o sławnych europejskich naukowcach.

 

Ludowe wycinanki - Czy wiecie co to są leluje, kodry, cacka, lolki, mazurki? Do czego były wykorzystywane i czym się charakteryzowały zapomniane już prawie wycinanki z różnych regionów? Jakie znaczenie w kulturze ludowej miały poszczególne symbole? Poznamy wzory i motywy wycinanek i wykonamy kolorowe kompozycje.

 

Warsztaty walki bronią białą - Uczestnicy zajęć będą mieli okazję poznać różne rodzaje broni białej, dowiedzą się również komu i w jakich sytuacjach mogła przydać się umiejętność władania nimi. Każdy weźmie w swoje ręce polską szablę, miecz długi, kord, czy elementy uzbrojenia ochronnego, by osobiście przekonać się z jakimi ciężarami musieli mierzyć się na co dzień dawni wojownicy. W części warsztatowej uczestnicy poznają podstawy szermierki. Nauczą się kroków szermierczych, postaw, uderzeń i zasłon. Dzięki bezpiecznej broni piankowej wezmą też udział w prawdziwych pojedynkach, walkach grupowych oraz grach wykorzystujących poznane elementy techniki szermierczej. Zajęcia zakończymy tzw. ceremonią fechtschule, gdzie można będzie sprawdzić nowo nabyte umiejętności.

 

21.02.2020 (piątek) Afryka

 

Warsztaty archeologiczne Yaba Daba Doo – Jak wiemy kolebką ludzi współczesnych była południowa Afryka, dlatego razem dotkniemy przeszłości i na własnej skórze przekonamy się, jak fascynującą nauką jest archeologia. Poznamy życie w epoce kamienia, dowiemy się jak wyglądało życie naszych przodków, zobaczymy model czaski Australopiteka, kości mamuta i porozmawiamy o trudach życia w epoce lodowcowej. W ramach prehistorycznego survivalu poznamy najdawniejsze sposoby rozpalania ognia, a każde z dzieci samodzielnie spróbuje jednej z nich. Zobaczymy jak ludzie w epoce kamienia robili ostre narzędzia i broń z krzemienia. Każdy uczestnik wykona jaskiniowe, wydmuchiwane malowidło oraz naszyjnik z prawdziwych muszli oraz ulepi paleolityczną figurkę z gliny.

 

Warsztaty filmu animowanego cz. II - To wspaniała okazja, aby wypowiedzieć się w dynamicznym medium filmu. Filmowcy amatorzy na warsztatach poznają historię filmu animowanego, podstawy jego powstawania, nauczą się jak budować scenariusz i własnoręcznie wykonają scenografię i bohaterów. Na koniec dzieci będą miały możliwość animacji wybranej przez siebie opowieści o podróżowaniu i nie tylko. Uczestnicy poznają różnorodne techniki animacji, a przygotowany przez nich film będzie można zobaczyć na stronie DK Zacisze.

 

Kolory Afryki - Sztuka i rękodzieło Afryki to przede wszystkim biżuteria, która stanowi nie tylko dekoracje, ale ma tez znaczenie symboliczne. Ozdoby świadczą o statusie społecznym i majątkowym. Wspólnie stworzymy przepiękne naszyjniki i maski afrykańskie.

 

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
Czerwona
Zielona
Żółta


# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 pn, 07:30
17.02.2020
9 godz. Warszawa,
Dom Kultury Zacisze Sala Edukacyjna - parter

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również