Lista zajęć Pracownia rękodzieła - Motanki. Słowiańskie lalki dobrych życzeń.

Pracownia rękodzieła - Motanki. Słowiańskie lalki dobrych życzeń.

Dane podstawowe

Data rozpoczęcia
22.02.2020
Data zakończenia
22.02.2020
Czas trwania
02:00
Organizator
Centrum Kultury w Piasecznie
Typ
warsztaty
Kategoria
sztuka ⟩ rękodzieło
Filia
Dom Kultury
Liczba uczestników
19
Wolnych miejsc
1
Wiek od
9 lat i 3 miesięcy
Wiek do
99 lat

Opis

Pracownia Rękodzieła to cykl warsztatów pozwalających poznać (lub przypomnieć sobie) tradycyjne rękodzielnicze zajęcia, takie jak: szycie, haftowanie, wykonywanie świątecznych ozdób itp. Odwołujemy się do polskich tradycji, ale też czerpiemy inspiracje z innych kultur oraz sięgamy po najnowsze trendy w rękodzielnictwie. Do prowadzenia warsztatów zapraszamy artystów, rzemieślników i pasjonatów, głównie z naszego regionu.

Motanki. Słowiańskie lalki dobrych życzeń, godz. 11.00 - 13.00

Zajęcia w Pracowni - wejście z prawej strony Domu Kultury, przy ul. Kościuszki 49

Motanki wymyśliły kobiety, by chronić dom i wspierać najbliższych. W długie zimowe wieczory, zamiast pierza, darły szmatki, z których tworzyły wyjątkowe lalki. Z nimi życie było łatwiejsze, a i marzenia zaczynały się spełniać...  Motanki tworzone są ręcznie, bez użycia ostrych przedmiotów, jedynie poprzez ręczne wiązanie tkanin i włóczek. Symbolizują dobre wartości jakie chcemy umocnić w swoim życiu. Dlatego tworzone są świadomie, z uważnością i dobrą intencją. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się więcej o tej tradycji, a także każdy osobiście wykona symboliczną laleczkę.

Prowadząca: Aneta Grzegorzewska - miłośniczka rękodzieła i tradycji ludowej, arteterapeutka, pedagog. Od lat tworzy tradycyjne lalki słowiańskie i rozpowszechnia wiedzę o nich. www.facebook.com/lalkislowianskie

Warsztaty dla dziewcząt i kobiet (od lat 10 do 99)

Warsztaty odbędą się, kiedy zbierze się grupa min. 8 osób, wtedy też zostanie uruchomiona płatność. Zapisy przyjmujemy do 20.02.2020 r.

Lekcje

# Data Dzień Godzina Czas trwania Temat Grupa Sala Miasto Obecność
1 22.02.2020 sobota 11:00 02:00 Dom Kultury Piaseczno