Lista zajęć Pracownia Rękodzieła - Wielkanocne pisanki (warsztaty rodzinne)

Pracownia Rękodzieła - Wielkanocne pisanki (warsztaty rodzinne)

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

Pracownia Rękodzieła to cykl warsztatów pozwalających poznać (lub przypomnieć sobie) tradycyjne rękodzielnicze zajęcia, takie jak: szycie, haftowanie, wykonywanie świątecznych ozdób itp. Sięgamy do polskich tradycji, ale też czerpiemy inspiracje z innych kultur oraz sięgamy po najnowsze trendy w rękodzielnictwie. Do prowadzenia warsztatów zapraszamy artystów, rzemieślników i pasjonatów, głównie z naszego regionu.

Wielkanocne pisanki, godz. 11.00 – 12.45
Zajęcia w Pracowni - wejście z prawej strony budynku.

Wykonamy pisanki uproszczoną metodą batikową. Zabarwione wcześniej kolorowe wydmuszki, będziemy zdobić zabarwionym na biało woskiem pszczelim za pomocą szpilki.

Ta metoda od wielu wieków służy do zdobienia tkanin i została wykorzystana do zdobienia jaj. Wzory na pisankach będą nawiązywać do tradycyjnych motywów stosowanych w zdobieniu jaj - kompozycje rozet, motywy słońca, wachlarzy, kłosów, łańcuszków, gałązek.

Prowadząca: Anna Kicman z Łaskarzewa w powiecie garwolińskim, zrzeszona w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych. www.ceramikakicman.pl

Warsztaty dla dzieci 6+ (z opiekunem) i dorosłych / rodzinne
Każdy z uczestników warsztatów będzie mógł wykonać dwie pisanki.

Warsztaty odbędą się, kiedy zbierze się grupa min. 8 osób, wtedy też zostanie uruchomiona płatność. Zapisy przyjmujemy do 27.03.2020r.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Temat Grupa Miejsce
1 sb, 10:00
28.03.2020
1 godz. 45 min. Piaseczno,
Centrum Kultury

Recenzje

brak recenzji