Lista zajęć Pracownia Rękodzieła - Wielkanocne pisanki

Pracownia Rękodzieła - Wielkanocne pisanki

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

Pracownia Rękodzieła to cykl warsztatów pozwalających poznać (lub przypomnieć sobie) tradycyjne rękodzielnicze zajęcia, takie jak: szycie, haftowanie, wykonywanie świątecznych ozdób itp. Sięgamy do polskich tradycji, ale też czerpiemy inspiracje z innych kultur oraz sięgamy po najnowsze trendy w rękodzielnictwie. Do prowadzenia warsztatów zapraszamy artystów, rzemieślników i pasjonatów, głównie z naszego regionu.

Wielkanocne pisanki, godz. 12.00 – 13.45 Zajęcia w Pracowni – wejście z prawej strony budynku.

zastosujemy metodę tradycyjną, polegającą na kilkukrotnym zanurzaniu wydmuszki w barwnikach o różnych kolorach (w kolejności od najjaśniejszego do  najciemniejszego), wzbogacając wydmuszkę po każdym zanurzeniu kolejną partią ornamentu woskowego.

 

Ta metoda od wielu wieków służy do zdobienia tkanin i została wykorzystana do zdobienia jaj. Wzory na pisankach będą nawiązywać do tradycyjnych motywów stosowanych w zdobieniu jaj - kompozycje rozet, motywy słońca, wachlarzy, kłosów, łańcuszków, gałązek.

 

Prowadząca: Anna Kicman z Łaskarzewa w powiecie garwolińskim, zrzeszona w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych. www.ceramikakicman.pl Każdy z uczestników warsztatów będzie mógł wykonać dwie pisanki.

Warsztaty dla młodzieży i dorosłych.

Warsztaty odbędą się, kiedy zbierze się grupa min. 8 osób, wtedy też zostanie uruchomiona płatność. Zapisy przyjmujemy do 27.03.2020r.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Temat Grupa Miejsce
1 sb, 12:00
28.03.2020
1 godz. 45 min. Piaseczno,
Dom Kultury

Recenzje

brak recenzji