Lista zajęć Filip Jaślar MoCartowe Kursy Muzyczne: Filip Jaślar

MoCartowe Kursy Muzyczne: Filip Jaślar

Opis

Filip Jaślar chętnie nauczy dzieci, młodzież i dorosłych (bez ograniczeń wiekowych) gry na instrumentach smyczkowych, tj. skrzypcach lub altówce.
Umiejętności uczniów: zapraszamy osoby, które miały już styczność z grą na tych instrumentach i posiadają co najmniej podstawowe umiejętności gry, czyli uczniów szkół muzycznych (obecnych i byłych) lub ognisk muzycznych oraz samouków.
Możliwe lekcje w języku angielskim!

Opis - czyli dlaczego warto?

Kurs muzyczny, prowadzony przez członków Grupy MoCarta, będzie odbywać się on-line, ale Prowadzący, dzięki możliwościom najnowszej technologii, będą uczyć indywidualnie na żywo.

Kurs będzie składać się z 6 lekcji - pierwsza lekcja będzie zapoznawcza (bezpłatna), podczas której Prowadzący umówią się z uczniem na 5 kolejnych lekcji praktycznych.
Po zakończeniu cyklu będzie możliwość wykupienia kontynuacji zajęć.
Pierwsza lekcja - zapoznawcza - jest darmowa. Podczas niej Prowadzący w krótkiej rozmowie ustalą, na jakim uczeń jest poziomie oraz zaproponują czas trwania zajęć praktycznych. Po tej lekcji Instruktor przygotuje program indywidualnie dopasowany do umiejętności i poziomu ucznia.

Czas trwania lekcji jest uzależniony od możliwości percepcyjnych ucznia - dla dzieci do 12. roku życia proponujemy zajęcia 30-minutowe, dla młodzieży i dorosłych - 45-minutowe. Jeśli jednak są Państwo zainteresowani dłuższymi lekcjami dla młodszych (lub krótszymi dla starszych), możemy je oczywiście tak zaplanować.

Spodziewane efekty:

 • każdy uczeń zdobędzie wiedzę o swoim słuchu i możliwościach dalszego rozwoju w edukacji muzycznej;
 • w przypadku uczniów, którzy będą uczyć się od podstaw, efektem będzie zdobycie podstawowej wiedzy o dźwiękach oraz podstaw gry na wybranym instrumencie;
 • każdy uczeń, niezależnie od swojego wyjściowego poziomu, poprawi umiejętność gry;
 • dzięki lekkiej i niezobowiązującej formule zajęć, edukacja będzie sprawiać każdemu uczniowi przyjemność, co z kolei wpłynie na możliwości zapamiętywania informacji;
 • serdecznie zapraszamy wszystkich kursantów do dzielenia się swoimi postępami na naszej grupie na facebooku: Graj, jak MoCart!, na której Prowadzący będą zamieszczać różne materiały dodatkowe (grupa będzie dedykowana wszystkim uczestnikom kursów).

Czego od ciebie oczekujemy:

 • komputera lub telefonu z kamerką i mikrofonem - musimy się DOBRZE widzieć i słyszeć. Jeśli korzystasz z telefonu, musi on być umieszczony na statywie, żeby Prowadzący mógł Cię widzieć, kiedy grasz,
 • jak najszybszego internetu - jego szybkość musi umożliwiać wideokonferencję. Podczas lekcji zapoznawczej będziemy mieć okazję przetestowania łącza z obu stron, więc bez obaw - jeśli jakość będzie uniemożliwiała płynne łączenie, nie poniesiesz niepotrzebnych kosztów,
 • chęci do nauki oraz do samodzielnych ćwiczeń w domu,
 • posiadania instrumentu - w zależności od kursu, na który się zapisujesz. Jeśli nie masz instrumentu w domu, bo dopiero zaczynasz przygodę z muzyką, służymy pomocą w doradzeniu, co warto wypożyczyć lub kupić.

Cena kursu:

 • 1 lekcja 45 minut - 120 zł
 • 1 lekcja 30 minut - 90 zł
  Cena ustalana po lekcji zapoznawczej.

Pytania związane z kursami grupy MoCarta - tel +48 533 354 147

Instruktor

Filip Jaślar

Filip
Jaślar

Grupa MoCarta

Filip Jaślar ur 1972. W 1995 roku ukończył studia na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie skrzypiec prof. Krzysztofa Bąkowskiego. W tym samym roku wraz z kolegami ze studiów, założył kwartet smyczkowy Grupa MoCarta. Od tego czasu zespół prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i na świecie łącząc muzykę klasyczną z żartem.

Od dwunastu lat współpracuje z Programem Trzecim Polskiego Radia. Na zamówienie telewizji Mini Mini+ pisał piosenki dla dzieci do umuzykalniającego programu „Wygibajki”.

Skomponował również muzykę do spektaklu „Dzieci z Bullerbyn” wystawianego w teatrze „Syrena” w Warszawie oraz do piosenek kabaretowych m.in. dla Joanny Kurowskiej, Adrianny Biedrzyńskiej, Katarzyny Pakosińskiej i Grupy MoCarta.

Recenzje

Jak dla mnie czysta rewelacja. Pełen profesjonalizm połączony z dużą dawką humoru oraz wspaniałą motywacją do pracy. Polecam.
Dariusz S.
14.04.2021 10:05
I live far from Poland, that's why I worried, will Mr.Filip agree to teach me or not? 5-hours time difference, language difference… But now I learn and I'm very happy! I could not imagine that after a few lessons the quality of my sound will be better, right hand position will be better - it is great! Mr.Filip sees all my technical problems very clearly and immediately corrects it. During 45 minutes he gives me so much useful information! The lessons are very interesting and atmosphere is very friendly - sometimes serious, sometimes with humor. Mr.Filip is a very creative and nice person! After a few lessons it seems to me that I know him during 100 years… :-) I was just lucky that I accidentally found these courses on the Internet! So, of course, I recommend it to those who want changes for the better in their violin life.
Larissa K.
03.07.2020 15:05
Bardzo duża dawka pozytywnej energii i cennych wskazówek znacząco poprawiających jakość gry 😃 Nie sądziłam, że w te kilka lekcji można poprawić tyle rzeczy i zrobić taki postęp 😃 Gorąco polecam każdemu wzięcie udziału w kursie u Pana Filipa!
Aleksandra K.
02.06.2020 20:03