Lista zajęć Bolesław Błaszczyk MoCartowe Kursy Muzyczne: Bolesław Błaszczyk

MoCartowe Kursy Muzyczne: Bolesław Błaszczyk

Opis

Bolek Błaszczyk zaprasza na swoje zajęcia każdego - bez ograniczeń wiekowych oraz z wiedzą muzyczną i bez niej. Nauczy swoich uczniów gry lub pomoże dokształcić umiejętności gry na wiolonczeli oraz instrumentach klawiszowych (w tym na fortepianie).
Możliwe lekcje w języku angielskim!

Opis - czyli dlaczego warto?

Kurs muzyczny, prowadzony przez członków Grupy MoCarta, będzie odbywać się on-line, ale Prowadzący, dzięki możliwościom najnowszej technologii, będą uczyć indywidualnie na żywo.

Kurs będzie składać się z 6 lekcji - pierwsza lekcja będzie zapoznawcza (bezpłatna), podczas której Prowadzący umówią się z uczniem na 5 kolejnych lekcji praktycznych.
Po zakończeniu cyklu będzie możliwość wykupienia kontynuacji zajęć.
Pierwsza lekcja - zapoznawcza - jest darmowa. Podczas niej Prowadzący w krótkiej rozmowie ustalą, na jakim uczeń jest poziomie oraz zaproponują czas trwania zajęć praktycznych. Po tej lekcji Instruktor przygotuje program indywidualnie dopasowany do umiejętności i poziomu ucznia.

Czas trwania lekcji jest uzależniony od możliwości percepcyjnych ucznia - dla dzieci do 12. roku życia proponujemy zajęcia 30-minutowe, dla młodzieży i dorosłych - 45-minutowe. Jeśli jednak są Państwo zainteresowani dłuższymi lekcjami dla młodszych (lub krótszymi dla starszych), możemy je oczywiście tak zaplanować.

Spodziewane efekty:

 • każdy uczeń zdobędzie wiedzę o swoim słuchu i możliwościach dalszego rozwoju w edukacji muzycznej;
 • w przypadku uczniów, którzy będą uczyć się od podstaw, efektem będzie zdobycie podstawowej wiedzy o dźwiękach oraz podstaw gry na wybranym instrumencie;
 • każdy uczeń, niezależnie od swojego wyjściowego poziomu, poprawi umiejętność gry;
 • dzięki lekkiej i niezobowiązującej formule zajęć, edukacja będzie sprawiać każdemu uczniowi przyjemność, co z kolei wpłynie na możliwości zapamiętywania informacji;
 • serdecznie zapraszamy wszystkich kursantów do dzielenia się swoimi postępami na naszej grupie na facebooku: Graj, jak MoCart!, na której Prowadzący będą zamieszczać różne materiały dodatkowe (grupa będzie dedykowana wszystkim uczestnikom kursów).

Czego od ciebie oczekujemy:

 • komputera lub telefonu z kamerką i mikrofonem - musimy się DOBRZE widzieć i słyszeć. Jeśli korzystasz z telefonu, musi on być umieszczony na statywie, żeby Prowadzący mógł Cię widzieć, kiedy grasz,
 • jak najszybszego internetu - jego szybkość musi umożliwiać wideokonferencję. Podczas lekcji zapoznawczej będziemy mieć okazję przetestowania łącza z obu stron, więc bez obaw - jeśli jakość będzie uniemożliwiała płynne łączenie, nie poniesiesz niepotrzebnych kosztów,
 • chęci do nauki oraz do samodzielnych ćwiczeń w domu,
 • posiadania instrumentu - w zależności od kursu, na który się zapisujesz. Jeśli nie masz instrumentu w domu, bo dopiero zaczynasz przygodę z muzyką, służymy pomocą w doradzeniu, co warto wypożyczyć lub kupić.

Cena kursu:

 • 1 lekcja 45 minut - 120 zł
 • 1 lekcja 30 minut - 90 zł
  Cena ustalana po lekcji zapoznawczej.

Pytania związane z kursami grupy MoCarta - tel +48 533 354 147

Instruktor

Już od 44 lat gra na wiolonczeli i ciągle dowiaduje się czegoś nowego o tym pięknym instrumencie.
Od 2000 r. występuje jako wiolonczelista w kwartecie Grupa MoCarta.
Jako nauczyciel swą pasją i miłością do muzyki dzielił się z uczniami Szkoły Muzycznej Bartłomieja Budzyńskiego i Niepublicznego Przedszkola Dwujęzycznego "Mały Podróżnik", gdy funkcjonowała tam grupa integracyjna oraz na kursach w Szkole Muzycznej w Raciborzu.
Na fortepianie gra od kiedy pamięta, chętnym lubi podpowiadać, jak zagrać na nim ciekawie brzmiący akord czy znaną melodię.

Recenzje

Cieszę się, że mogłam szlifować swój warsztat pod okiem Pana Bolesława. Świetna atmosfera, trafne uwagi, indywidualne podejście do ucznia, zaangażowanie. Bardzo dziękuję Panu za wszystkie wskazówki oraz wspólnie spędzony czas.
Ksymena S.
09.07.2020 22:46
Pełna obaw, co do zdalnego nauczania... bo w szkole nie zawsze wychodziło:) , ale w tym przypadku wszystko się udało. Syn zadowolony i bardzo chętny teraz do pracy, a przede wszystkim z ciekawymi utworami . Zawsze z niecierpliwością czekał na kolejne lekcje z panem Bolesławem... i chętnie byśmy to kiedyś powtórzyli:)) Panie Bolesławie, zapraszamy na występy Grupy MoCarta do Bielska-Białej... może się wtedy spotkamy... mój syn teraz namiętnie Was słucha. Pozdrawiam serdecznie.
Szymon G.
02.07.2020 16:42
Hanna B.
26.06.2020 13:56
Bardzo wartościowe i ciekawe zajęcia, trochę na poważnie, trochę na wesoło :)
Adam Z.
01.06.2020 10:59
Strzał w dziesiątkę. Gratuluję pomysłu - kurs bardzo profesjonalny, kontakt z organizatorem wyśmienity i rzeczowy, a Pan Bolesław! Nie mam słów uznania: profesjonalista w każdym calu, przeuroczy człowiek, a jednocześnie rzeczowy nauczyciel. Jeśli nie skorzystasz z takiej okazji toś frajer!
Maciej Herbert B.
29.05.2020 23:53
Trafna, moim zdaniem, diagnoza odnośnie poziomu. Zajęcia "wysokokaloryczne" i ciekawe - dużo, dużo ważnych wskazówek przekazywanych bardzo przystępnie. Materiały (ćwiczenia, nuty) przesyłane sprawnie. No i - 45 konstruktywnych minut we wspaniałym Towarzystwie:). Dziękuję. Polecam. Idę ćwiczyć:).
Katarzyna B.
14.05.2020 11:06