Lista zajęć Michał Sikorski MoCartowe Kursy Muzyczne: Michał Sikorski

MoCartowe Kursy Muzyczne: Michał Sikorski

Opis

Jako skrzypek Michał Sikorski zaprasza na lekcje skrzypiec, ale będzie mu miło uczyć każdego, bez ograniczeń wiekowych i bez ograniczeń instrumentalnych . Jeśli ktoś ma ochotę na umuzyklanianie w jakiejkolwiek postaci i np. woli śpiewać, to również jest mile widziany na zajęciach!

Opis - czyli dlaczego warto?

Kurs muzyczny, prowadzony przez członków Grupy MoCarta, będzie odbywać się on-line, ale Prowadzący, dzięki możliwościom najnowszej technologii, będą uczyć indywidualnie na żywo.

Kurs będzie składać się z 6 lekcji - pierwsza lekcja będzie zapoznawcza (bezpłatna), podczas której Prowadzący umówią się z uczniem na 5 kolejnych lekcji praktycznych.
Po zakończeniu cyklu będzie możliwość wykupienia kontynuacji zajęć.
Pierwsza lekcja - zapoznawcza - jest darmowa. Podczas niej Prowadzący w krótkiej rozmowie ustalą, na jakim uczeń jest poziomie oraz zaproponują czas trwania zajęć praktycznych. Po tej lekcji Instruktor przygotuje program indywidualnie dopasowany do umiejętności i poziomu ucznia.

Czas trwania lekcji jest uzależniony od możliwości percepcyjnych ucznia - dla dzieci do 12. roku życia proponujemy zajęcia 30-minutowe, dla młodzieży i dorosłych - 45-minutowe. Jeśli jednak są Państwo zainteresowani dłuższymi lekcjami dla młodszych (lub krótszymi dla starszych), możemy je oczywiście tak zaplanować.

Zapisy na zajęcia będą możliwe od 21 maja 2020 do 29 maja 2020 – ilość miejsc ograniczona!
Planowana data rozpoczęcia zajęć: 01 czerwiec 2020.

Spodziewane efekty:

 • każdy uczeń zdobędzie wiedzę o swoim słuchu i możliwościach dalszego rozwoju w edukacji muzycznej;
 • w przypadku uczniów, którzy będą uczyć się od podstaw, efektem będzie zdobycie podstawowej wiedzy o dźwiękach oraz podstaw gry na wybranym instrumencie;
 • każdy uczeń, niezależnie od swojego wyjściowego poziomu, poprawi umiejętność gry;
 • dzięki lekkiej i niezobowiązującej formule zajęć, edukacja będzie sprawiać każdemu uczniowi przyjemność, co z kolei wpłynie na możliwości zapamiętywania informacji;
 • serdecznie zapraszamy wszystkich kursantów do dzielenia się swoimi postępami na naszej grupie na facebooku: Graj, jak MoCart!, na której Prowadzący będą zamieszczać różne materiały dodatkowe (grupa będzie dedykowana wszystkim uczestnikom kursów).

Czego od ciebie oczekujemy:

 • komputera lub telefonu z kamerką i mikrofonem - musimy się DOBRZE widzieć i słyszeć. Jeśli korzystasz z telefonu, musi on być umieszczony na statywie, żeby Prowadzący mógł Cię widzieć, kiedy grasz,
 • jak najszybszego internetu - jego szybkość musi umożliwiać wideokonferencję. Podczas lekcji zapoznawczej będziemy mieć okazję przetestowania łącza z obu stron, więc bez obaw - jeśli jakość będzie uniemożliwiała płynne łączenie, nie poniesiesz niepotrzebnych kosztów,
 • chęci do nauki oraz do samodzielnych ćwiczeń w domu,
 • posiadania instrumentu - w zależności od kursu, na który się zapisujesz. Jeśli nie masz instrumentu w domu, bo dopiero zaczynasz przygodę z muzyką, służymy pomocą w doradzeniu, co warto wypożyczyć lub kupić.

Cena kursu:

 • 1 lekcja 45 minut - 100 zł
 • 1 lekcja 30 minut - 80 zł
  Cena ustalana po lekcji zapoznawczej.

zobacz inne MoCartowe zajęcia - https://strefazajec.pl/kursy-online/mocartowe-kursy-muzyczne/

Pytania związane z kursami grupy MoCarta - tel +48 785 007 550

Instruktor

Michał Sikorski

Michał
Sikorski

Grupa MoCarta

Edukację muzyczną rozpoczął w 1980 roku i do tej pory próbuje się czegoś nauczyć. Słowem - szału nie ma. Gra, bo musi. Akademię Muzyczną skończył w Łodzi. Niby sam napisał pracę magisterską „Pamięć w grze skrzypcowej”, ale została ona zacytowana jedynie w pracy „Historia tramwajarstwa polskiego” być może dlatego, że 23 lata mieszkał przy zajezdni, co - nota bene - wykształciło w nim odporność na zgrzyty i piski, jakże potrzebną w skrzypcowej edukacji, jak i w edukacji w ogóle.
Od dziecka występował w teatrach: „Pan Twardowski” (Teatr Wielki w Łodzi), „Zmierzch” (łódzki Teatr Jaracza), „Błądzące Gwiazdy” (Teatr Żydowski w Warszawie), musical „Fame” (radomski Teatr Powszechny, warszawski Teatr Komedia), ale w rolach czwarto-, trzecio-, góra - drugoplanowych.
Od 25 lat gra w popularnej w pewnych kręgach formacji muzyczno-kabaretowej Grupa MoCarta, ale tylko drugie skrzypce.
Napisał parę aranżacji na orkiestrę, kwartet i trochę piosenek, ale pod pseudonimem.
Rodzinoholik, niepoprawny optymista, choleryk, pedant, domator.
Jedyna dobra cecha - lubi ludzi, ale...
Ponoć największe sukcesy w pływaniu odnieśli zawodnicy, których trener nie umiał pływać.

Recenzje

Bardzo ciekawe zajęcia dzięki ogromnemu zaangażowaniu i kreatywności prowadzącego. Polecam ze względu na poczucie humoru i mnóstwo pozytywnej energii. Wygląda na to, że pan Michał rzeczywiście lubi ludzi… do „ale” jeszcze nie doszliśmy 😊
Julia Z.
25.05.2020 16:40