Lista zajęć Joanna Maciąg Ceramika on-line (dzieci 6-11 lat)

Ceramika on-line (dzieci 6-11 lat)

Kategoria

sztuka / ceramika

Opis

Forma zajęć: spotkania online na żywo (platforma: MS Teams)
Termin: czwartki, godz. 18:00
Czas trwania zajęć: 60 min
Koszt: 70 zł. Materiały na zajęcia w cenie!

Opis zajęć:

Startujemy z pilotażowym programem zajęć ceramicznych on-line!

Podczas cotygodniowych spotkań nauczycie się jak z gliny stworzyć COŚ. Jak to COŚ ulepić profesjonalnie, żeby się nie rozpadło na kawałeczki. Jak to COŚ zaprojektować, żeby było użyteczne niczym durszlak na truskawki, albo zupełnie niepraktyczne – ale cieszące oko – jak figurka Barbapapy z siedmioma kończynami ;)

Warsztaty obejmują obcowanie z naturalnym materiałem, jakim jest glina. Celem zajęć jest rozbudzenie wrażliwości plastycznej i estetycznej. Rozwinięcie zdolności manualnych, prześledzenie drogi jaką musi przejść kawałek gliny, aby stać się piękną formą dekoracyjną. Ponadto warsztaty te oferują także udoskonalenie umiejętności koncentracji i cierpliwości oraz rozwijanie poczucia przestrzeni i trójwymiarowości.

W cenie zajęć każdy uczestnik otrzyma glinę, narzędzia i niezbędne szablony. Odbiór pakietu materiałów z Ośrodka Działań Twórczych "Zielona" po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Prace stworzone przez uczestników zajęć w domu zostaną wypalone w profesjonalnym piecu ceramicznym - po dostarczeniu ich do ODT "Zielona" we wskazanym terminie. Ponieważ zajęcia są prowadzone na żywo każdy uczestnik może liczyć na pomoc, wsparcie i profesjonalne wskazówki naszej doświadczonej instruktorki, Joanny Maciąg.

Kontakt ws. sekcji: 798 872 333

Instruktor

Pedagog w Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących ”Tęcza”, gdzie na co dzień spotyka się z cudownymi osobami niepełnosprawnymi. Od wielu lat prowadzi warsztaty ceramiczne, wymienia inspiracje z uczniami ”Moracza”, dziećmi z edukacji domowej i innymi twórczymi mieszkańcami wesołowskiej dzielnicy. Jest prawdziwym włóczykijem, lubi gadać z dziećmi, psami i kotami.

Lekcje

# Temat
1

Zaproszenie

2

Pierwsze spotkanie - 21.05

3

Drugie spotkanie - 28.05

4

Trzecie spotkanie - 4.06

5

Czwarte spotkanie - 18.06

Recenzje

brak recenzji