Lista zajęć Wakacje z RPG - letnia przygoda

Wakacje z RPG - letnia przygoda

Opis

Zapraszamy do twórczego spędzenia wakacji 2020. Letnia przygoda z RPG - Wakacje z fantastyką to 5 dni super przygody ze światem wyobraźni.

Stworzyliśmy rozbudowane warsztaty dla dzieci i młodzieży (wiek 7+), podczas których pobudzimy wyobraźnię, rozwiniemy słownictwo i umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej.

Role Playing Games (RPG) jest to gra fabularna, do której wystarczy kartka papieru, kilka kostek i szczypta wyobraźni. Mistrz Gry (prowadzący), jako narrator przedstawia świat gry. Opisuje to, co widzą gracze, nakreśla tło fabuły i odgrywa drugoplanowe postaci występujące w grze. Gracze zaś są głównymi bohaterami, czynnie biorącymi udział w fabule – podejmują decyzje, deklarują czynności do wykonania. Decydują ostatecznie o tym, jak historia się potoczy. Jeśli czynność jest wyzwaniem, rzucają określoną pulą specjalnych kostek do gry, by zobaczyć jak dobrze im poszło. O sukcesie wyzwań decyduje również kreatywność, nieszablonowe myślenie i odgrywanie działań postaci.

Zdecydujecie, jak potoczą się wasze historie w jednym z czterech fantastycznych światów:

 • Na mrocznych ziemiach, najechanych przez ciemną siłę,
 • W postapokaliptycznym USA pełnym mutantów i bandytów,
 • Jako superbohaterowie, strzegący świata przed złem
 • Oraz daleko w gwiazdach gasnących słońc, gdzie ludzkość skolonizowała inne planety.
  Każdy uczestnik zostaje jednym z głównych bohaterów prowadzonej historii – otrzymuje postać posiadająca pewne cechy, nadzwyczajne zdolności oraz wyposażenie.

Podczas zajęć nasi uczestnicy:

 • Nabędą umiejętność pracy w grupie
  W trakcie gry będzie wiele okazji, aby gracz odkrył swój potencjał. Być może obudzi w sobie lwa – lidera, który poprowadzi drużynę do zwycięstwa w najtrudniejszej chwili? Być może odkryje talent organizacyjny, planując kolejne podróże międzygwiezdne? A może okaże się, ze ma całkiem niezła gadkę, kiedy pośrodku nuklearnego pustkowia drużyna spotka karawanę? Gra stwarza wiele możliwości, aby nauczyć się zachowań przydatnych w dorosłym życiu i mieć z tego wiele frajdy.
 • Nauczą się zaradności
  Nie zawsze wszystko będzie się układało po myśli graczy, lecz zawsze będą stawiani w sytuacji poszukiwania i rozwiązania problemu według własnego pomysłu. Często gra oferować będzie możliwość przekucia niepowodzenia w sukces. Tylko od graczy będzie zależało, czy mają dość hartu ducha, by nauczyć się na swoich błędach i spróbować jeszcze raz. Wyzwania są niezwykle emocjonujące, co pozwala nauczenia się, jak w kontrolowany sposób radzić sobie ze stresem.
 • Kreatywność i logiczne myślenie
  Nie zawsze do zwycięstwa wiedzie prosta droga. To gracze decydują, jak poprowadzą swoją przygodę. Mogą wcielić się role grupy wojowników, która wykorzystuje swoje umiejętności bojowe do przedzierania się przez hordy nieprzyjaciół, uczonych lub magów, uwielbiających odkrywać tajemnice świata gry, aby dzięki nim osiągać sukcesy lub przewagę. Ogrom możliwości gry otwiera pole do poszukiwania nieszablonowych rozwiązań.

Przebieg kampanii pełnej przygód:
W trakcie turnusu uczestnicy - gracze, wybiorą, która historia bardziej ich fascynuje. Następnie stworzą swoje postaci, ich cechy, zdolności i wyposażenie. Dostaną jeden z trzech przyczółków: - Zamek w mrocznych ziemiach, podrasowaną furgonetkę w postapokaliptycznym USA, kwaterę główną dla superbohaterów lub statek kosmiczny w gwiazdach gasnących słońc.
Po stworzeniu zarysu świata i bohaterów uczestnicy zostaną wprowadzeni do przygody. Dowiedzą się, kto ma dla nich zadania lub wytycza sobie własne cele. Ostatnim krokiem będzie wciągnięcie w emocjonująca historię. O jej przebiegu zaważą decyzje i zachowania uczestników. Może zdarzyć się niemal wszystko, ścieżki bohaterów Zimowej przygody z RPG czekają tylko na odkrycie…

Uwaga: można zapisywać się na pojedynczą sesję, na cały turnus lub na oba turnusy.

Zajęcia odbywają się w godzinach 10.00-14.00 od poniedziałku do piątku w wybranych turnusach.

Grupa 7 - 11 lat
I TURNUS - 13-17.07.2020r.
II TURNUS - 3-7.08.2020r.

Grupa 11+
I TURNUS - 27-31.07.2020r.
II TURNUS - 24-28.08.2020r.

Dodatkowe opcje:
16 zł / dzień - Obiad (zupa + II danie w formie cateringu od restauracji Natka i Tymianek)
30 zł / dzień - Pozostanie w Akademii Pasji do godziny 18.00 (zajęcia świetlicowe)

629 zł - Pakiet całodniowy - Zajęcia warsztatowe, opieka 7:30 - 18:00 i obiad dwudaniowy
Dla uczestników zajęć cyklicznych Akademii Pasji 5% zniżki (ceny warsztatów)

Zapewniamy wszystkie materiały, kameralną grupę (do 6 osób),naukę i opiekę pod okiem doświadczonego instruktora oraz zimne i ciepłe napoje dla uczestników.

Warsztaty prowadzi Adrian Lewandowski - wieloletni Mistrz Gry, twórca scenariuszy do gier, prowadzący warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Posiada ogromne doświadczenie w prowadzeniu gier fabularnych. Dzięki wciągającej narracji, grze aktorskiej i nietuzinkowej fabule wprowadza graczy w świat sesji, który staje się żywym wydarzeniem dla wszystkich uczestników. Dzięki przemyślanym wątkom gracze oprócz zabawy wyciągają również przydatne się w lekcje dla siebie. Chcesz być bardziej komunikatywny, stanowczy, pragniesz lepiej rozumieć swojego rozmówcę? Nauczysz się tego na sesjach!
Zapraszamy do zapisów!

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
1 Wakacje z RPG 13-17.07.2020
2 Wakacje z RPG 27-31.07.2020
3 Wakacje z RPG 3-7.08.2020
4 Wakacje z RPG 24-28.08.2020


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również