Lista zajęć Agnieszka Konopa Magia Programowania II D (dla średnio-zaawansowanych) w Minecraft (II D)
Magia Programowania II D (dla średnio-zaawansowanych) w Minecraft (II D)
Kategoria
Opis
Udział w zajęciach z programowania w Minecraft:
daje dzieciom dobry start do zrozumienia struktury i logiki programowania;
rozwija umiejętności niezbędne do nauki matematyki, szeroko pojętej informatyki, logicznego myślenia;
uczy pracy w grupie;
poprzez połączenie nauki programowania z lubianym przez dzieci Minecraftem, nauka złożonych zagadnień związanych z programowaniem staje się łatwiejsza oraz daje motywację do zdobywania wiedzy.
Uczestnicy poznają najważniejsze pojęcia informatyczne jak pętle, zmienne, warunki i uczą się stosować je w praktyce. Działanie napisanych programów wizualizuje się w Minecraft.
Dzieci uczą się programowania w języku LUA, początkowo w edytorze graficznym, a następnie tekstowym.
Wszystkie języki programowania łączy język angielski w związku z tym, po omówieniu właściwości danego pojęcia, wprowadzamy odpowiednie komendy w języku angielskim; używamy go w czasie zajęć oraz podczas tworzenia programów. Dzięki takiej formie, absolwenci kursu mają łatwość w uczeniu się kolejnych języków programowania (Python, Java, C++, itd.)
Kontakt: [email protected]
Instruktor
Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie oraz studiów podyplomowych z Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga (NVC) w Collegium Civitas a także Coachem akredytowanym przez Centrum Life Coaching Polska, dyplomowanym Coachem Oddechem. Na potrzeby związane w pracą oraz w czasie szkoleń, poznałam programowanie w VBA, LUA i Python.
Od kilku lat łączę wykształcenie z doświadczeniem z pracy zawodowej prowadząc warsztaty z programowania dla dzieci w Minecraft. Lubię obserwować pracę dzieci, ich radość z napisania dobrze działającego programu oraz fascynacje związane z kreacją wirtualnego świata.
Lekcje
# | Data | Czas trwania | Grupa | Miejsce |
---|---|---|---|---|
1 |
czw, 17:50 17.09.2020 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
2 |
czw, 17:50 24.09.2020 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
3 |
czw, 17:50 01.10.2020 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
4 |
czw, 17:50 08.10.2020 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
5 |
czw, 17:50 15.10.2020 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
6 |
czw, 17:50 22.10.2020 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
7 |
czw, 17:50 29.10.2020 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
8 |
czw, 17:50 05.11.2020 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
9 |
czw, 17:50 12.11.2020 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
10 |
czw, 17:50 19.11.2020 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
11 |
czw, 17:50 26.11.2020 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
12 |
czw, 17:50 03.12.2020 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
13 |
czw, 17:50 10.12.2020 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
14 |
czw, 17:50 17.12.2020 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
15 |
czw, 17:50 07.01.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
16 |
czw, 17:50 14.01.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
17 |
czw, 17:50 04.02.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
18 |
czw, 17:50 11.02.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
19 |
czw, 17:50 18.02.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
20 |
czw, 17:50 25.02.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
21 |
czw, 17:50 04.03.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
22 |
czw, 17:50 11.03.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
23 |
czw, 17:50 18.03.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
24 |
czw, 17:50 25.03.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
25 |
czw, 17:50 01.04.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
26 |
czw, 17:50 08.04.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
27 |
czw, 17:50 15.04.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
28 |
czw, 17:50 22.04.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
29 |
czw, 17:50 29.04.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
30 |
czw, 17:50 06.05.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
31 |
czw, 17:50 13.05.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
32 |
czw, 17:50 20.05.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
33 |
czw, 17:50 27.05.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
34 |
czw, 17:50 03.06.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
35 |
czw, 17:50 10.06.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
36 |
czw, 17:50 17.06.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |
|
37 |
czw, 17:50 24.06.2021 |
1 godz. |
Warszawa, BCK - Filia przy ul. Thommego 1 (SP nr 150) |