Lista zajęć Wilanowski Uniwersytet Malucha - Kolegiacka

Wilanowski Uniwersytet Malucha - Kolegiacka

Opis

ZAJĘCIA W FORMIE STACJONARNEJ SĄ ZAWIESZONE

Nazwa zajęć: Wilanowski Uniwersytet Malucha
Prowadzący: BreakAway - Łukasz Depa, Bubba - kreatywne myślenie, Agnieszka Soboń, Amina Księżopolska
Wiek: 2-3 lata
Dzień i godzina zajęć: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek godz. 10:00-11:00
Koszt: 80 zł/m-c (4 x tyg.)
Zapis jest na 4 dni w tygodniu. Na zajęcia nie obowiązują zniżki.

Opis zajęć:
PONIEDZIAŁEK: fakultet taneczny -
Prowadzący: BreakAway - Łukasz Depa

WTOREK: fakultet przyrodniczy - są to warsztaty podczas których dzieci zamieniają się w kreatywnych naukowców i poznają otaczający nas świat wykonując wiele ciekawych eksperymentów, a przy tym fantastycznie się bawiąc. Interaktywne warsztaty przyrodnicze to profesjonalnie opracowany blok zajęć, których celem jest poszerzenie wiedzy dzieci oraz zainteresowań z przedmiotów nauk przyrodniczych; uczestnicy samodzielnie odkrywają prawa rządzące światem przyrody, chemii i fizyki. Dzieci stają się małymi naukowcami: doświadczają, eksperymentują, obserwują, tworzą zadając pytania i szukają na nie logicznych odpowiedzi. Wszystkie ćwiczenia są całkowicie bezpieczne, a wykorzystywane materiały nie są groźne dla zdrowia. Większość eksperymentów jest samodzielnie wykonywana przez dzieci, a ich efekty są zabierane do domu. Dzięki temu omawiane zjawiska są lepiej zrozumiane i zapamiętane.
Prowadzący: Bubba - Kreatywne myślenie

CZWARTEK: fakultet plastyczny - Maluch maluje – farby, kredki i kartka papieru są w stanie zapewnić dziecku wiele emocji i atrakcji. Co prawda wszystko zależy od jego wyobraźni, jednak okazuje się, że malowanie stanowi nie tylko zabawę, ale stymuluje rozwój malucha na kilku płaszczyznach. Trudno o lepszy przykład łączenia przyjemnego z pożytecznym. Można ulec wrażeniu, że obrazki dziecka stanowią osobliwą formę rozrywki. Sztuka pobudza wyobraźnię, uruchamia kreatywność, pozytywnie wpływa na ich rozwój emocjonalny, umysłowy, fizyczny, percepcyjny i estetyczny. Ale przede wszystkim bawi i relaksuje. Maluch lepi - glina to niezwykle plastyczne doznanie dla rąk każdego malucha. Poprzez wyrabianie, wałkowanie i wyciskanie, maluch rozwija swoją sprawność manualną, co jest bardzo ważne dla dziecka w późniejszej edukacji. Praca z gliną doskonali koordynację wzrokowo-ruchową, uczy się wyrażać swoje emocje, rozwija wyobraźnię, ćwiczy koncentrację uwagi i planowanie przestrzenne. Ale przede wszystkim wpływa na bardzo dobre samopoczucie, potęguje samozadowolenie z efektów pracy oraz jest doskonałym pomysłem na kreatywno-edukacyjne spędzenie czasu. Podczas zajęć zostaną przedstawione nowe techniki stosowane w lepieniu z gliny takie jak: frotaż, odcisk, użycie roślin oraz wykorzystanie różnych narzędzi codziennego użytku.
Prowadzący: Agnieszka Soboń

PIĄTEK - fakultet matematyczny - matematyka dla dzieci w tym wieku to przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie. My w świecie, nasza organizacja dnia, następowanie po sobie zjawisk, powiązanie przyczyny ze skutkiem, to wszystko to matematyka. Doświadczamy matematyki w otaczającym nas świecie już od samego początku. Na naszych zajęciach będziemy pogłębiać te doświadczenia i pokazywać, w jaki sposób możemy powtarzać to później w domu. Zajęcia składają się ze zróżnicowanych aktywności - są zadania do wykonania, zabawy, piosenki, aktywności ruchowe. Wszystko dostosowane do możliwości najmłodszych uczestników. Nauka matematyki to proces długofalowy, dlatego materiał jest często powtarzany i utrwalany, ale rozwijany w miarę możliwości dzieci. Przejście do materiału trudniejszego odbywa się dopiero po dobrym opanowaniu dotychczas poznanych treści.
Prowadzący: Amina Księżopolska

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

Katarzyna B.
05.11.2020 11:38

Inni klienci oglądali również