Lista zajęć Gromada Zuchowa "W stronę słońca"

Gromada Zuchowa "W stronę słońca"

Kategoria

inne / inne

Opis

Utworzona dwa lata temu Gromada Zuchowa „W stronę słońca” pod okiem drużynowej - hm. Anny Nowackiej (komendantka hufca ZHP Żory) oraz przybocznej – Anny Gałuszki. Wieloletnie doświadczenie pedagogiczne i metodyczne gwarantuje dobrą opiekę dla dzieci, choć formy pracy gromady zuchowej do najłatwiejszych nie należą. Będą biwaki pod namiotami, rajdy, wycieczki, ogniska, kominki, śpiewanki. Będą mundury zuchowe, sprawności, gwiazdki zuchowe, a na końcu dla wytrwałych – Obietnica Zuchowa. Zbiórki będą się odbywały w poniedziałki (o godz. 17:00 - 18:30) i czasami w soboty (zbiórki terenowe półdniowe). Uwaga! Do naszej gromady zuchowej zapraszamy nie tylko dzieci z klas I-III, ale również rodziców chętnych do włączenia się w naszą pracę. Tu dziecko zapisuje się „razem z rodzicem”, a grafik dyżurów rodziców pomoże nam zapanować nad garstką zapewne wszędobylskich dzieciaków.
 
Jeśli chcecie więc spędzić trochę czasu ze swoimi dziećmi, ale na łonie przyrody, poznając harcerskie metody pracy, zapraszamy!
 
Nasza gromada będzie się szczycić odpowiedzialnym podejściem do przyrody i będzie utrzymana w duchu Leave No Trace (czyli „nie pozostawiaj za sobą śladów”, „zero śmieci”). Będziemy minimalizować ilość produkowanych przez nas odpadów, uczyć się lepszej segregacji śmieci, zmniejszać nasz wpływ na środowisko, biwakować odpowiedzialnie i nie ingerując w przyrodę.
Ponadto, w czasie ferii i wakacji letnich organizowane będą specjalne formy, opieka w ciągu dnia: akcja zima i akcja lato.


Czas trwania zajęć: 90 minut
Obowiązuje miesięczna wpłata na składkę członkowską Związku Harcerstwa Polskiego
w wysokości 10 zł, płatna u prowadzącego


Zajęcia odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu:

Poniedziałki 17:00 - 18:30

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Temat Grupa Miejsce
1 pn, 17:00
14.09.2020
1 godz. 30 min. Suszec,
Gminny Ośrodek Kultury

Recenzje

Anna S.
14.09.2020 18:11