Lista zajęć Eliza Danowska Warsztaty ceramiczne z Elizą Danowską gr.1

Warsztaty ceramiczne z Elizą Danowską gr.1

Kategoria

sztuka / ceramika

Opis

Serdecznie zapraszamy na cykl warsztatów ceramicznych dla dorosłych prowadzone przez instruktorkę Elizę Danowską. Na zajęciach nauczymy się podstawowych technik ceramicznych ale i bardziej zaawansowanych, wyszukanych eksperymentów. Możemy pracować, korzystając z inspiracji i pomysłów instruktorki ale i według swojej koncepcji.
W międzyczasie instruktorka przeprowadzi pokaz toczenia na kole garncarskim i chętni będą mogli ćwiczyć i robić miseczki, doniczki, pojemniczki, kubeczki i filiżanki, również na kole!
Wszystkie prace będą wypalone w piecu ceramicznym, najpierw na biskwit w temp 870 C a potem poszkliwimy je i wypalimy w wysokiej temperaturze. Do wyboru są 2 wypały- dla przedmiotów które mają nie przepuszczać wody w temp 1217 C oraz dla przedmiotów dekoracyjnych – 1017 C
W pracowni mamy ogromny wybór farb ceramicznych – angob i szkliw. Mamy narzędzia ceramiczne, dzięki którym można wyczarować dowolny ceramiczny przedmiot! W pracowni można się napić herbaty, odpocząć, nauczyć pracy z gliną i wyjść z gotowym i użytkowym własnoręcznie wykonanym przedmiotem.

Plan warsztatów:
13 sierpnia, godz. 18.00-19.30 - DONICZKA
Stworzymy własne doniczki do naszych domowych dżungli!! Dobierzemy wielkość i kształt do potrzeb uczestników, omówimy ,jakie dekoracje można wykonać.

20 sierpnia, godz. 18.00-19.30 - TALERZ
Stworzymy własny talerz. Może to być talerz obiadowy, deserowy, podstawka, salaterka czy też po prostu wisząca tabliczka z napisem lub dekoracja! Możliwości jest nieskończenie wiele, my postaramy się pomóc zrealizować marzenia uczestników. Dobierzemy metody dekoracji- od dekoracji żywymi roślinami, przez odbijanie wzorów, po malowanie i rytowanie.

27 sierpnia, godz. 18.00-19.30 - KUBEK
Ulepimy kubek do picia. Zaprojektujemy kształt, dobierzemy uszko, udekorujemy stemplami, naklejając wzory bądź malując. Po wypale możemy kubek poszkliwić.
Oczywiście można realizować pomysły inne niż proponowane, w porozumieniu z prowadzącą , według potrzeb i marzeń :)

Cena za pojedynczy warsztat: 50 zł/ 45zł ze zniżką

Instruktorka: Eliza Danowska
Z wykształcenia jestem artystą plastykiem po warszawskiej ASP oraz pedagogiem twórczości po warszawskiej APS. Zawodowo zajmuję się ceramiką, ilustracją i nauczaniem. Prowadzę zajęcia z ceramiki w BCK oraz Wolną Szkołę “Przygoda”, której jestem założycielką. Sztuka i pedagogika to główny zakres moich zainteresowań, pasji i pracy. Cały czas dokształcam się w obu tych obszarach, aby móc wspierać twórczość oraz rozwój dzieci. Pracuję z dziećmi w duchu rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy, staram się podążać za nimi i ich potrzebami, oraz dawać dużo wolności twórczej. W naszej wspaniałej pracowni ceramicznej uczę dzieci cudownego świata pracy z gliną, bogactwa technik ceramicznych oraz możliwości ekspresji twórczej w tym medium. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą trójki dzieci.

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również