Lista zajęć Joanna Paterek-Michalska SZACHOLANDIA GRUPA POCZĄTKUJĄCA

SZACHOLANDIA GRUPA POCZĄTKUJĄCA

Kategoria

sport / szachy

Opis

Królewska gra szachowa jest połączeniem etyki, twórczości intelektualnej, sportu i sztuki-zawiera bowiem elementy rozwoju intelektualnego, zasady fair-play gry sportowej opartej na szlachetnej rywalizacji, wiedzy jak i piękna-zwłaszcza piękna złożonych kombinacji szachowych.

Instruktor

Związana z szachami od wczesnych lat dzieciństwa. Instruktor szachowy i pedagog z I kategorią szachową.

Na swoim koncie ma drużynowe Mistrzostwo Polski w Szachach, zdobywając jednocześnie indywidualne Wicemistrzostwo Polski. Wywalczyła również Wicemistrzostwo Instytucji Bankowych i Międzybankowych oraz kilkukrotne Mistrzostwo Radomia wśród kobiet. Wielokrotnie brała udział w Mistrzostwach Polski i Europy w Szachach.

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
16:00


# Temat
1

Wprowadzenie do Szachowej Krainy Szacholandia. Poznanie szachownicy, oznaczeń, nazw bierek szachowych i ich ustawienia

2

Przypomnienie wiadomości z ostatnich zajęć, praktyka - ustawienie figur. Poznanie ruchów figur: król oraz wieża.

3

Zajęcia odwołane. Ćwiczenia w domu: Szachownica - pole bitwy, początkowe ustawienie figur. Król - najważniejsza figura na szachownicy

4

Zajęcia odwołane. Ćwiczenia w domu: Szachownica - pole bitwy, początkowe ustawienie figur. Król - najważniejsza figura na szachownicy

5

Wieża - szybka i zwinna obrończyni, Goniec - listonosz królewski, Hetman - królowa - najsilniejsza figura szachowa. Ćwiczenia na interaktywnej szachownicy.

6

Skoczek - królewski koń oraz Pionek - najmniejszy, ale waleczny i magiczny rycerz. Ćwiczenia na interaktywnej szachownicy.

7

Pionek - bicie w przelocie. Pierwsza partia - mini gra z wykorzystaniem zdobytej wiedzy o figurach i pionach. Ćwiczenia na interaktywnej szachownicy.

8

Roszada. Partia szachowa z instruktorką

9

Szach - atak na króla przeciwnika. Partia z instruktorką z komentarzem

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również