Lista zajęć Kim jest ZŁY bohater

Kim jest ZŁY bohater

Opis

Zapraszamy na piąty spacer w ramach festiwalu storytellingowego "Mówiące kamienice"!

spotkanie:
godz. 16:00, pub Off Side, ul. Brzeska 16

Ten jedyny w swoim rodzaju spacer połączy literackich bohaterów Pragi lat 50. ze współczesnym i jak najbardziej realnym bohaterem zbiorowym, którego działalność na Pradze-Północ doceniła UEFA uznając go najlepszym amatorskim klubem Europy. Mowa o bohaterach powieści „Zły” Leopolda Tyrmanda oraz o Alternatywnym Klubie Sportowym ZŁY ze Szmulek. Spacer będzie fuzją obu czasoprzestrzeni zachodzących na siebie w kolektywnej narracji. Idąc z ulicy Brzeskiej na Szmulki tyrmandowski Zły i sportowy ZŁY będą raz jednym i tym samym, a raz obserwującymi się z dystansu, a może i zło-wrogo bohaterami. Niedługi, ale podnoszący poziom emocji spacer urozmaicą artystyczne niespodzianki, a uwieńczy go wejście na popularną "Don Pedro Arena" (DOSiR Praga Północ), gdzie wejdziemy na rozpoczynający się o godz. 18:00 mecz i zasmakujemy wyjątkowej atmosfery Kulturalnego Klubu Kibica. Spacer powinien przypaść do gustu nawet najmłodszym.

oprowadza Karol Bulski – przewodnik Praskiej Ferajny w towarzystwie założycieli klubu AKS ZŁY

Spacer potrwa około dwóch godzin.


O FESTIWALU

https://www.dkpraga.pl/wydarzenia/mowiace-kamienice-festiwal-storytellingowy

Opowiedz swoją historię Pragi Północ

Jeśli interesujesz się literaturą, od jakiegoś czasu piszesz do wirtualnej szuflady i sprawia Ci to przyjemność, a przy tym chcesz poznawać warszawską Pragę, to wiedz, że w Domu Kultury „Praga” realizujemy program animacyjny właśnie dla Ciebie. Jeśli jesteś gotowa/gotowy do rozwijania swoich umiejętności pisarskich, chcesz dowiedzieć się jak stworzyć wciągającą fabułę i uczyć się od najlepszych – dowiedz się czym są „Mówiące kamienice” i zgłoś swoją chęć udziału w projekcie.

Dom Kultury Praga oraz partnerzy: Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, Muzeum Warszawskiej Pragi, Centrum Wielokulturowe, Oratorium im. św. Jana Bosko w Warszawie, AKS ZŁY Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków zapraszają uczniów, studentów i wszystkich miłośników pióra do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze opowiadanie osadzone w kontekście praskim, inspirujących spacerach oraz masterklasach – warsztatach mistrzowskich.

Program festiwalu:

Konkurs na najlepsze praskie opowiadanie:
Limit: 4200 znaków
Termin nadsyłania prac: 20 września

Masterklasy - warsztaty literackie:
cykl 6 spotkań z Sylwią Chutnik, Danielem Chmielewskim i Michałem Walczakiem. Od 26 sierpnia do 10 września, 17:00-19:00 w Praskim Ogródku Sąsiedzkim, al. Solidarności 55.

Spacery - osobiste opowieści o dzielnicy:
8 sierpnia, g. 13:00 Wielojęzyczny, wspólny pl. Hallera - Centrum Wielokulturowe
15 sierpnia, g. 13:00 Sztuka ulicy na Nowej Pradze - Dom Kultury Praga
22 sierpnia, g. 13:00 Szmulki czy Michałów? - Oratorium im. św. Jana Bosko
29 sierpnia, g. 13:00 Sekrety starych cegieł - Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków
5 września, g. 16:00 Kim jest Zły bohater? - AKS Zły
12 września, g. 13:00 Na tropie praskich opowieści - Muzeum Warszawskiej Pragi
19 września, g. 13:00 Miasto w mieście - Urząd Dzielnicy Praga-Północ

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również