Lista zajęć Majsterkowanie w Misiu

Majsterkowanie w Misiu

Kategoria

sztuka / inne

Opis

MAJSERKOWANIE - będziemy się nie tylko bawić, ale i uczyć praktycznych rzeczy, które przydadzą się w przyszłości. Zajęcia rozwijają zdolności manualne, pobudzają wyobraźnię i uczą sprawczości. Przynoszą dużo satysfakcji. Poznamy narzędzia i ich zastosowanie. Oczywiście zajrzymy do ich wnętrza, żeby zrozumieć ich działanie. Zadbamy o bezpieczeństw. Wykorzystamy najróżniejsze materiały i ich właściwości. Przede wszystkim zadbamy o miłą atmosferę, bo przy niej powstają najwspanialsze projekty. Będziemy też wytwarzać przydatne i mniej przydatne przedmioty. Będą to dekoracje, zabawki, modele i prezenty. Nauczymy się pracować w grupie tworząc wspólny projekt. Poćwiczymy cierpliwość.
Zajęcia prowadzę w tematycznych blokach, które będą się zazębiać. Przykładowo:

  • zaczniemy od ważnej rzeczy w majsterkowaniu jaką jest mierzenie. Poznamy jednostki, przyrządy i ich zastosowanie. Rozwiążemy tajemnice klucza 3/8 i nauczymy się posługiwać suwmiarką i mikrometrem. Wykonamy własne przyrządy miernicze.
  • kolejne spotkanie poświęcimy otworom. Poznamy rodzaje wierteł. Odczytamy ich numerację, a jak się jej nie uda, to sobie poradzimy, bo już wiemy, czym i jak mierzyć. Wiertło bez wiertarki, no właśnie. Zobaczymy różne i dowiemy się, czemu jest ich tak wiele. Wywiercimy „kilka” otworów w różnych materiałach i zMAJSTRUJEMY coś ciekawego. Ale to już niespodzianka
    Skupimy się na praktyce, ale w między czasie poznamy ciekawe informacje i historię maszyn. Zawsze będziemy kłaść nacisk na BHP. Planujemy też wybrać się do profesjonalnych zakładów, żeby móc na własne oczy zobaczyć działanie i zastosowanie np. obrabiarek CNC.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również