Lista zajęć Klub przyrodnika w Misiu

Klub przyrodnika w Misiu

Opis

KLUB PRZYRODNIKA - zajęcia prowadzę w tematycznych blokach, które będą się zazębiać. Przykładowo:

 • na pierwszych zajęciach zajmiemy się nasionami. Po co matka natura wymyśliła coś takiego? Zastanowimy się, czym się różnią i co je chroni. Oczywiście przetniemy kilka-naście i zobaczymy
  co kryją w środku. Zastanowimy się czy nasiona to jedyny sposób na przetrwanie. Na koniec założymy mała, choć ciekawą uprawę.
 • na kolejnych zajęciach będziemy badać nasze kiełki i rośliny, które zasialiśmy na poprzednich zajęciach. Poznamy system korzeniowy i ciekawe zjawiska np. fototropizm. Zrobimy preparaty mikroskopowe i potraktujemy naszą uprawę różnymi substancjami w różnych ilościach.
 • tym razem przeanalizujemy co się stało z naszą uprawą. Postaramy się sami znaleźć odpowiedzi na wiele pytań dot. środowiska, w jakim rosną rośliny. Co im niezbędne, a co potrzebne? Czy światło jest ważne, a może ważniejsza woda?
  Poznamy nie tylko fascynującą florę. Będziemy się przyglądać królestwu zwierząt, ale też zajmiemy się przyrodą nieożywioną. Będą minerały i skamieniałości, formy ochrony przyrody i wiele więcej. Przyroda daje nieograniczone możliwości.
  Przede wszystkim zadbamy o miłą atmosferę, bo przy niej człowiek sam chce się uczyć i rozwijać. Nauczymy się pracować w grupie tworząc wspólny projekt. Poćwiczymy cierpliwość.
  W planach mamy spacery przyrodnicze (np. ornitologiczne i dendrologiczne) oraz grzebanie w ziemi?
  Wszystkie zajęcia łączy jedna wspólna cecha -
  zabawa i praktyczna nauka.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również