Capoeira

Kategoria

sport / sztuki walki

Opis

Capoeira– jest jedną z manifestacji kultury brazylijskiej, posiadającą wyjątkowe, charakterystyczne cechy: jest to połączenie gry – tańca – rywalizacji do muzyki granej na tradycyjnych instrumentach perkusyjnych (berimbau, pandeiro, atabaque), rytmicznych klaśnięć dłoni i piosenek. Capoeira będąca wyjątkowym stylem aktywności jako jedyna ma korzenie brazylijskie i jest ściśle związana z innymi brazylijskimi tradycjami tego kręgu kulturowego. To praca nad koordynacją, zawsze wykonywana do muzyki, co znacznie poprawia wyczucie rytmu, jak i pozwala na zetknięcie się z egzotyczną kulturą Brazylii, jej tradycją muzyczną oraz językiem.

Kamil Głuszek (siódmy stopień zaawansowania – monitor). Swoje zainteresowania Capoeira rozpoczął w drugiej połowie lat 90-tych, a w roku 1998 w Katowicach wziął udział w swoich pierwszych warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z Brazylii. W roku 2000 był współorganizatorem polskiej filii, brazylijskiej szkoły capoeira – Grupo de Capoeira Beribazu działającej do dzisiaj.
W latach 2003 – 2008 w ramach programu zajęć, na wydziałach: Wychowania Fizycznego oraz Turystyki i Rekreacji, przekazywał wiedzę na temat capoeira studentom Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. W latach 2008 – 2009 współpracował z Wyższą Szkołą Humanistyczno- Ekonomiczną w Łodzi, prowadząc zajęcia na wydziale kulturoznawstwa, specjalność; tancerz-choreograf.

Odpłatność: grupa dzieci, młodzież  - 80 zł miesięcznie, 20 zł zajęcia jednorazowe

Termin: (grupa dzieci, młodzież) wtorek godz.17.00 - 18.00

Odpłatność: grupa dorośli (zaawansowana) - 100 zł miesięcznie, 30 zł zajęcia jednorazowe

Termin: (dorośli, zaawansowana)  czwartek godz. 20.00 - 21.30

Zajęcia od 15 września, zapraszamy!

Recenzje

rewelacyjne zajęcia z super prowadzącym
Michał P.
13.10.2020 19:54

Inni klienci oglądali również