Ceramika dla dzieci

Kategoria

sztuka / ceramika

Opis

Aktualnie tylko kurs ON-LINE (wymagana minimalna ilość osób - 5).

Na zajęciach poznajemy różne techniki pracy w glinie – od rzeźbienia po toczenie na kole.
Pracę zwykle rozpoczynamy od prostych zadań, sposobów ugniatania gliny oraz tworzenia podstawowych form, żeby następnie realizować tematy bardziej zaawansowane, jak maski, kubki, reliefy, figurki oraz własne pomysły bez ograniczeń. Będziemy szkliwić swoje prace, przechodząc niejako do następnego etapu wtajemniczenia, a na koniec wypalać czyli utrwalać wykonane dzieła.

Glina uczy cierpliwości, a tworząc prace, które zostają utrwalone, buduje w dzieciach poczucie sprawczości. Praca z gliną pozwala też na wyciszenie się i koncentrację, do czego często daleko, szczególnie dzieciom, ze względu na nadmiar bodźców percepcyjnych. Na zajęciach panuje atmosfera skupienia i koncentracji. Dzieci mają szansę w przyjaznych warunkach realizować swoje pomysły, poznawać nie tylko techniki ceramiczne ale i swoją wyobrźnię.
Tworzymy ozdoby, biżuterię, bawimy się formami, bo... ceramika nie ma ograniczeń!

Instruktor

Kształciła się artystycznie w warszawskim Liceum Sztuk Plastycznych oraz w prywatnych pracowniach artystów ceramików. W pracowni Stanisława Tworzydło uczyła się również tajników chińskiego malarstwa swobodnego śladu pędzla sie-i oraz ceramicznego estampażu. Jest członkiem i współzałożycielem Związku Ceramików Polskich i członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków - Sztuka Użytkowa. Zajmuje się zarówno ceramiką artystyczną jak i tą zdobiącą nasze stoły. Ukończyła także studia kulturoznawcze. Jest animatorką wydarzeń promujących ceramikę i polską kulturę.

Recenzje

Bardzo fajne, ciekawe zajęcia i wspaniała prowadząca z dobrym podejściem do dzieci, potrafiąca stworzyć atmosferę twórczego zaangażowania i wzajemnego szacunku przy wspólnej pracy.
Jeremi M.
22.12.2020 13:35

Inni klienci oglądali również