ArchiTEKTURKI

Kategoria

sztuka / inne

Opis

archiTEKTURKI - z lotu ptaka i z żabiej perspektywy - to angażujące dzieci i młodzież twórcze zabawy plastyczne, poprzez poznawanie, projektowanie, budowanie form architektonicznych, przestrzeni i przedmiotów. Zajęcia wprowadzają w tajniki otaczającego nas świata, zachęcają do poznawania, obserwowania i kształtowania środowiska.
Na każdych zajęciach dzieciom przedstawiany jest architekt, projektant, desinger, styl, budowla, przestrzeń lub przedmiot. Oglądamy i omawiamy wspólnie zdjęcia, albumy, prezentacje na laptopie. Potem projektujemy i budujemy place zabaw, wieżowce, ogrody, fabryki, igloo, osiedla, uliczki, miasteczka, szałasy, zabawki, meble itd. używając pudeł, butelek, patyczków, słomek, kostek cukru, papieru, materiałów budowlanych, sznurków.
Własne makiety prezentujemy i omawiamy.

grupa 1 - środy, godz. 15:00-16:00 (dzieci 6-12 lat)
grupa 2 - środy, godz. 16:30-17:30 (dzieci 6-12 lat)

Opłaty:
80 zł / m-c

Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.

Zapisy on-line od 14 września 2020 r. od godz. 12:00.

Prowadzący:
Bożena Wiśniewska - Wymyślam, opracowuję i przeprowadzam warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych (plastyczno-architektoniczne oraz florystyczne). Dziecięca imaginacja nie ma sobie równych. Rozwijana staje się źródłem kreatywności. Dlatego ważne wydaje mi się, aby dać dzieciom szansę na zetknięcie się z inną estetyką, formą zabawy czy spędzania wolnego czasu. Nie chodzi o kreowanie gustu, raczej o pokazanie alternatywy. Dziećmi jestem oczarowana. Można się od nich bardzo wiele nauczyć. Przede wszystkim entuzjazmu, chęci poznania oraz nowatorskiego podejścia do sprawy. Pozwólmy dzieciom na samodzielne tworzenie przestrzeni i ciągłe jej przetwarzanie. Pozwólmy im tworzyć ich miejsca. To, że jestem zarówno plastykiem, nauczycielem i florystką pozwala mi wplątywać się w przeróżne akcje i przedsięwzięcia związane z edukacją artystyczną dzieci. Najważniejsze, żeby im nie przeszkadzać. Od lat prowadzę autorskie warsztaty archiTEKTURKI (nagroda Słoneczniki 2019), hopART – Otwarta Pracownia, Rysunek i Malarstwo.

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
gr. 1 - środy, g. 15.00-16.00 (6-12 lat)
gr. 2 - środy, g. 16.30-17.30 (6-12 lat)


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

Nina J.
21.10.2020 10:22

Inni klienci oglądali również