Lista zajęć Rekreacja i sport: capoeira

Rekreacja i sport: capoeira

Dane podstawowe

Data rozpoczęcia
03.10.2017
Data zakończenia
19.06.2018
Organizator
Centrum Kultury Podgórza
Filia
Dwór Czeczów
Liczba uczestników
25
Wolnych miejsc
35
Wiek od
4 lat
Wiek do
99 lat

Opis

Chcesz poczuć gorące rytmy Ameryki Południowej, a przy tym poprawić swoją lub swojego dziecka kondycję fizyczną, musisz zatem przyjść do nas na capoeirę nazywaną najpiękniejszą spośród wszystkich sztuk walki. Korzeniami sięga Brazylii i charakteryzuje się bardzo rytmicznymi, a przy tym akrobatycznymi formami. Jej istotą są elementy tańca, które wpływają na płynność wykonywanych ruchów, a tym samym na nieprzewidywalność ataków.

Capoeira jest pełną dynamizmu sztuką walki, która jednak nie koncentruje się na blokowaniu przeciwnika, tylko na unikach i przejściach wypełnionych zamaszystymi kopnięciami i podcięciami. Nieodłącznie związana jest z nią forma zwana rodą, która polega na tym, że Capoeiristas tworzą krąg. Kolejni adepci wchodzą do niego, by symulować taneczną walkę, czyli jogo. Pozostali w tym czasie śpiewają do muzyki niejednokrotnie granej na żywo przy użyciu specjalnych instrumentów: berimbau, atabaque, agogo, reco-reco i pau de chuva (deszczowy kij). Wszystko to pod okiem instruktora będącego rodowitym Brazylijczykiem. Warto nadmienić, że nasi adepci, czyli Capoeiristas, zdobywają kolejne stopnie (corda) na specjalnych egzaminach sprawnościowych.

Zajęcia odbywają się we wtorki - godz. 17.00 grupa dla dzieci 4,5-6 lat, godz. 18.00 grupa dla dzieci od lat 7.

Koszt:

1 x tygodniu - 50 zł/mc

Prowadzący: Professor Choclolate (Fernando Junior Gomes da Silva)

To uśmiechnięty, pozytywny, pełen pasji i równowagi człowiek znający swoją wartość. Urodził się i wychował w Brazylii. W Polsce na stałe mieszka od kilku lat. Jest trenerem przede wszystkim brazylijskiej sztuki walki, jaką jest capoeira, którą trenuje od ponad 20 lat. Obecnie jego stopień to Professor – brązowa corda (sznur). Treningi capoeira prowadzi od 15 lat. Kocha to, co robi, gdyż to nie tyle jego ogromna pasja, co przede wszystkim styl życia. Ponadto Fernando jest instruktorem fitnessu brazylijskiego, łączącego w sobie podstawowe elementy fitnessu z krokami tańców brazylijskich (samba, samba reage, regaton, coco, frevo, forro, maculele itp.), których Fernando uczył się przez lata w Brazylii pod okiem najlepszych tancerzy. Fernando nie wyobraża sobie dnia bez ruchu – sportu i tańca oraz uśmiechu:)

Lekcje

Grupy:

Wszystkie

CAPOEIRA DLA DOROSŁYCH

CAPOEIRA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

CAPOEIRA DLA DZIECI OD 4,5 DO 6 LATBrak ustawionych lekcji