Tai Chi

Kategoria

sport / sztuki walki

Opis

Tai Chi to stara chińska sztuka poruszania się.

Tai Chi jest sztuką samodoskonalenia poprzez naukę panowania nad własnym ciałem i umysłem. W MDK zajęcia trwają nieprzerwanie od ponad 15 lat! Na spotkaniach adepci tej starożytnej chińskiej sztuki prostują kręgosłupy, uwalniają się od stresu i przeciwdziałają chorobom cywilizacyjnym. Gdyż tai chi to umiejętność utrzymywania prawidłowej postawy ciała, wytrzymałości, gibkości, koordynacji ruchowej, prawidłowego oddychania, panowania nad stresem i ostatnio bardzo modny trening uważności – mindfulness.

poniedziałek, środa
godz. 20:00 – 21:30
cena: 60 zł / m-c (1xtyg)
100 zł / m-c (2xtyg)

O instruktorze:
Izabela Kieś – Terapeuta neurologopeda. Na co dzień pracuje z dziećmi i dorosłymi. Tai chi ćwiczy od 2004 r. Specjalizuje się w prowadzeniu zajęć tai chi w grupach osób dojrzałych i seniorów. Jej wielkim odkryciem jest styl wielkiego popularyzatora tai chi na Zachodzie prof. Cheng Man Chinga. Prowadząc zajęcia, kładzie szczególny nacisk na zdrowotny aspekt tai chi, profilaktykę chorób cywilizacyjnych oraz wieku starczego. Dlatego dużo czasu poświęca na ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, korygujące postawę, uelastyczniające ciało, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne oraz trening uważności. Posiada uprawnienia państwowe w zakresie kinezygerontoprofilaktyki.

Janusz Kieś – zawodowo związany z mediami. Tai chi ćwiczy pod okiem
Michała Stachurskiego od 2005 r. Rozpoczął od stylu yang. Przez trzy lata pogłębiał zrozumienie tai chi, studiując klasyczny styl chen pod kierunkiem jego wybitnego znawcy Marka Balińskiego. Dwa lata poświęcił na ćwiczenie technik oddechowych i trening uważności. Współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Stwardnienia Rozsianego. Poprzez publikacje prasowe i filmy popularyzuje wiedzę o tai chi. Posiada uprawnienia państwowe w zakresie kinezygerontoprofilaktyki.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
18.30 Pon i środa
20.00 pon. i środa
poniedziałek godz 20.00


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

Zajęcia dające siłę, gibkość, spokój i totalne zadowolenie. Wspaniali instruktorzy tworzący znakomitą atmosferę.
Małgorzata Z.
18.10.2020 22:12
Zajęcia prowadzone rzetelnie. Wieloletnia praktyka Izy i Janusza procentują i przekładają się na wymierne korzyści ćwiczących. Spokój, niespieszne i pełne refleksji ruchy a w tle relaksacyjny muzyczny podkład dodatkowo wprowadzający w atmosferę chińskiej egzotyki. To może być początkiem pięknej i długiej przygody, bo Tai Chi to wiedza i praktyka o potężnym potencjale. Szczerze polecam, Arek S.
Arkadiusz S.
01.10.2020 12:41
Tai Chi - to super gimnastyka! Nie przypuszczałam, że tak bardzo ją polubię. Zaczynam radzić sobie z przytłaczającym stresem! Bardzo polecam.
Elżbieta M.
25.09.2020 20:16
Zajęcia prowadzone są profesjonalnie, w miłej atmosferze. Super instruktorzy! Urozmaicone ćwiczenia, dostosowane do umiejętności uczestników kursu. Prawdziwy relaks dla ciała i ducha :-)
Beata S.
22.09.2020 21:16