Lista zajęć Dworska Akademia Cyrkowa - warsztaty cyrkowe

Dworska Akademia Cyrkowa - warsztaty cyrkowe

Dane podstawowe

Data rozpoczęcia
03.10.2017
Data zakończenia
20.06.2018
Organizator
Centrum Kultury Podgórza
Filia
Dwór Czeczów
Liczba uczestników
0
Wolnych miejsc
20
Wiek od
7 lat
Wiek do
15 lat

Opis

Pragniesz, aby Twoje dziecko robiło coś nietuzinkowego, a przy tym czerpało z tego ogromne pokłady radości, to trafiłeś bardzo dobrze! Proponowane przez nas warsztaty cyrkowe zapewnią bowiem to wszystko. Gwarantujemy godzinę niezapomnianej zabawy z wykorzystaniem różnorodnych i bardzo kolorowych rekwizytów – jak przystało na prawdziwy cyrk. Proponujemy zatem:

- żonglerkę maczugami, ringami, chustkami, piłkami, flowerstikiem. Dzięki niej można bardzo skutecznie rozwijać koordynację ruchową, koncentrację, wpływać na podniesienie zdolności zapamiętywania, stymulować rozwój wszystkich zmysłów. A przy tym jest to naprawdę relaksujące.

- chodzenie na szczudłach – któż z nas nie chciałby oglądać świata z nieomalże lotu ptaka;) Ćwiczenia przygotowujące do podjęcia tego wyzwania skupiają się na poprawieniu koordynacji ciała m.in. poprzez odpowiednie treningi skupione na utrzymaniu równowagi i balansu, rozwijaniu wytrzymałościowym mięśni głównie nóg. Jest to również okazja do zmierzenia się z lękiem wysokości.

- wirowanie ciężarem, czyli poi, zamocowanym na sznurku, dzięki czemu można tworzyć bardzo malownicze choreografie.

Podumowując, oto korzyści związane z uczestnictwem w zajęciach: rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, ćwiczenie równowagi obu stron ciała, rozwijanie równowagi umysł-ciało, modele i strategie uczenia się, rozwój koncentracji, uwagi, zapamiętywania, pomoc dla dzieci dyslektycznych i dotkniętych ADHD, poszerzenie pola widzenia.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 7-15 lat.

Koszt: 65 zł/mc (60 min. 1 x w tygodniu)

Lekcje

Brak ustawionych lekcji