Lista zajęć Flamenco- lekcja pokazowa dla młodzieży 13 lat+ oraz dorosłych, wtorek, 29.09.2020

Flamenco- lekcja pokazowa dla młodzieży 13 lat+ oraz dorosłych, wtorek, 29.09.2020

Kategoria

taniec / inne

Opis

Zapraszamy na pokazową lekcję tańca flamenco dla młodzieży 13 lat+ oraz dorosłych organizowane przez Dom Kultury Stare Babice.
Lekcja odbędzie się we wtorek 29.09.2020 o godz.19:00 w sali fitness na I piętrze w hali sportowej GOSiR i potrwa 75min.
Na zajęcia pokazowe zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą się utwierdzić, że flamenco jest aktywnością, która ich interesuje i zapoczątkować przygodę z tym tańcem w nowym sezonie 2020/2021!

Flamenco to folklor ludu andaluzyjskiego, który łączy w sobie wiele aspektów: śpiew, taniec, muzykę gitarową oraz teatr. Formy muzyki flamenco różnią się między sobą nie tylko pod względem muzycznym, ale również tematycznym. Każdy taniec ma swój charakterystyczny wyraz oraz różny przekaz emocjonalny. Funkcjonują tańce pełne smutku, bólu i rozpaczy a także wesołe, żartobliwe, pełne gracji i wdzięku. Tańcząc flamenco wyrażamy stany emocjonalne poprzez własne ciało – ekspresję ruchu.
Na zajęciach ćwiczymy koordynację, ruchy rąk, pracę nadgarstków, właściwą postawę. Poznajemy rytmy flamenco, zapateado (step flamenco), cechy poszczególnych części: marcajes, remates, llamadas, escobillas itd.; uczymy się klaskania (palmas) oraz krótkich choreografii, które zaprezentujemy na koniec kursu podczas koncertu finałowego.

Prowadząca: Nadia Mazur - choreograf, tancerka flamenco, instruktor tańca. Absolwentka hiszpańskiej Fundación Cristina Heeren w Sewilli (przeszła wszystkie etapy studiów w zakresie sztuki flamenco), Kierunku Choreografia i teoria tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. W 2012 roku założyła Teatr Tańca FlamencoArte, z którym zrealizowała dotąd trzy premiery – Księżycowe Gody (przy współautorstwie Stefano Terrazzino), Wędrówki Duende (z udziałem i do muzyki Miguela Czachowskiego) oraz Mowa Kwiatów, do którego zaprosiła znanych twórców i wykonawców z Hiszpanii. Występowała w spektaklu Testament Cnotliwego Rozpustnika (Teatr Kamienica). Stworzyła choreografie solowe i zespołowe (inspirowane różnymi stylami tanecznymi), a także odpowiada za ruch sceniczny w spektaklach muzycznych retro Bodo Café (2016) i Kino Paradiso (2017). Kształci również profesjonalistów, m.in. mistrzowską parę Kingę Jurecką i Marka Fiksę, a także tancerzy powszechnie znanych szerokiej publiczności – Stefano Terrazzino czy Jana Klimenta. Jako gość specjalny występuje w telewizji (m.in Taniec z gwiazdami; Top Model).

Lekcja pokazowa jest BEZPŁATNA.

Zapisy odbywają się wyłącznie online przez www.strefazajec.pl

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 487 18 70 lub 22 487 18 48.
Zapraszamy!

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Temat Grupa Miejsce
1 wt, 19:00
29.09.2020
1 godz. 15 min. Zielonki-Parcela,
Dom Kultury Stare Babice

Recenzje

brak recenzji