Lista zajęć Rękodzieło artystyczne: batik

Rękodzieło artystyczne: batik

Dane podstawowe

Nazwa grupy
Warsztaty malowania na tkaninie
Data rozpoczęcia
03.10.2017
Data zakończenia
29.06.2018
Organizator
Centrum Kultury Podgórza
Filia
Dwór Czeczów
Liczba uczestników
0
Wolnych miejsc
15
Wiek od
10 lat
Wiek do
99 lat

Opis

Zapraszamy dorosłych, młodzież i starsze dzieci na batikowe warsztaty! Dzięki proponowanym przez nas zajęciom uczestnicy mają nie tylko okazję do zapoznania się z tą unikatową techniką barwienia i zdobienia tkanin, ale mogą także rozwijać swoją kreatywność, zdobywać podstawową wiedzę na temat mieszania i łączenia barw, a także tworzyć własnoręcznie niepowtarzalne prace.

Za pomocą techniki batiku możemy wyczarować przeróżne przedmioty o funkcji użytkowej lub czysto dekoracyjnej, zaczynając od zakładek do książek, poprzez serwety, poszewki na poduszki, chusty, apaszki, torby, a nawet lampiony, abażury, rolety i zasłonki, które oglądane pod światło przypominają witraże.

Batik to starohinduska metoda barwienia tkanin przy wykorzystaniu wosku pszczelego z dodatkiem stearyny. Prawdopodobnie pochodzi z Bali i wykorzystywana była w barwieniu tkanin użytkowych. W Europie pojawiła się pod koniec XVII w. Wykorzystywano tę technikę w malarstwie, stąd podniesiono jego rangę do jednej z dziedzin sztuki. Z polskich artystów batik uprawiali J. Mehoffer i S. Wyspiański.

Zajęcia odbywają się 1 x w tygodniu, 180 min.

Pierwsze zajęcia: październik

Koszt: 30 zł/zajęcia

Prowadzący: Inga Sumina

Artysta plastyk, absolwentka Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Lekcje

Brak ustawionych lekcji