Lista zajęć Pracownia Rękodzieła - Kwiaty z krepy

Pracownia Rękodzieła - Kwiaty z krepy

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

Pracownia Rękodzieła to cykl warsztatów pozwalających poznać (lub przypomnieć sobie) tradycyjne rękodzielnicze zajęcia, takie jak: szycie, haftowanie, wykonywanie świątecznych ozdób itp. Odwołujemy się do polskich tradycji, ale też czerpiemy inspiracje z innych kultur oraz sięgamy po najnowsze trendy w rękodzielnictwie. Do prowadzenia warsztatów zapraszamy artystów, rzemieślników i pasjonatów, głównie z naszego regionu.

Zatrzymać lato – kwiaty z krepy - spotkanie z Czesławą Lewandowską, twórczynią ludową.
Pracownia Domu Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 (wejście z prawej strony budynku).
Zajęcia w reżimie sanitarnym.

Pani Czesława Lewandowska jest twórczynią ludową reprezentującą tradycję Kurpi Zielonych. Wychowywała się w tradycyjnej kurpiowskiej rodzinie a od 40 lat mieszka w Ostrołęce. Od mamy i babci w dzieciństwie nauczyła się tkać na krosnach. Mając ledwie 12 lat umiała już robić to samodzielnie. Później, w młodości zainteresowała się haftem i koronkarstwem. Do pracowni Cepelia w Kadzidle opracowała serwetki i fartuchy. Prowadzi wiele warsztatów, m.in. wicia palm wielkanocny, zdobienia pisanek, wykonywania kwiatów i stroików z bibuły. Współorganizuje Dzień Kultury Kurpiowskiej w szkołach i przedszkolach.
Pani Czesława od 1997 roku należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych. W tym roku, podczas 43. Międzynarodowego Jarmarku Folkloru w Węgorzewie, zdobyła III nagrodę w konkursie na najlepsze prace prezentowane na stoisku, a 18 sierpnia odbierze na Zamku Królewskim w Warszawie Nagrodę im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”.

Warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy całe rodziny.
Godzina: 10.00 i 13.00
Czas trwania: ok. 2h
Wstęp: 15 zł za osobę.
Warsztaty odbędą się, kiedy zbierze się grupa min. 8 osób, wtedy też zostanie uruchomiona płatność. Zapisy przyjmujemy do 17.09.2020 r.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
Godz. 10.00
Godz. 13.00


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji