Lista zajęć Kinga Górka Klub Młodego Naukowca ONLINE: warsztaty chemiczne z Chemical World

Klub Młodego Naukowca ONLINE: warsztaty chemiczne z Chemical World

Opis

Klub Młodego Naukowca ONLINE: warsztaty chemiczne z Chemical World

czas trwania zajęć 30 minut.
łączymy się za pomocą aplikacji zoom
opłata: 35 zł za 1 spotkanie

Zajęcia w czwartki o 17.30. Termin pierwszych zajęć zostanie ustalony po zebraniu sie grupy.

Proponujemy trzy tematy:

  • Baloniku nasz malutki – CH3COOH: brzmi skomplikowanie? A znajduje się w każdej kuchni! Nie uwierzycie do jakich barwnych eksperymentów się on przydaje! Na tych warsztatach zrobimy krótki przegląd wszelkich eksperymentów, do których możemy go zastosować! Zobaczcie sami co z jego pomocą uda się nam wyczarować!
  • CO2 i H2O- Co to takiego? Czy już każdy wie jakim językiem posługują się Chemicy? Na tym spotkaniu rozwiążemy zagadkę co to za tajemnicze substancje. Czy są potrzebne w życiu codziennym i czy są bezpieczne? Dodatkowo dowiemy się czy jest możliwe aby woda płynęła do góry ?! zapraszamy na spotkanie pełne tajemnic!
  • SKALA PH – Czy wiecie w jaki sposób chemicy poznają właściwości pewnych substancji? Oczywiście nie przy użyciu zmysłu smaku! Chemiczną podróż ku wiedzy rozpoczniemy od wyczarowania niezwykłych barw, poznania chemicznych odczynników oraz przygotowania pewnego tajemniczego wywaru. Zobaczymy też jak na dane substancje reagują pewne magiczne karteczki. Gotowi? Ruszamy w podróż wiedzy!

Do przeprowadzenia eksperymentów będziemy wykorzystywać tylko materiały realizacyjne, które możemy znaleźć w każdym domu np. ocet, przed każdymi zajęciami wyślemy listę potrzebnych materiałów.

Instruktor

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również