Lista zajęć POKAZ ETNOPLECIONKI

POKAZ ETNOPLECIONKI

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

POKAZ PRAKTYCZNEGO WYPLATANIA
ETNOPLECIONKI
POŁĄCZONY Z WYSTAWĄ I PREZENTACJĄ ARTYSTKI

Sobota, 27.02.2021, godz. 11.30

Miękkość nitek, ich nasycone, ciepłe kolory… Styl etno we wnętrzach dopełniają własnoręcznie wykonane dodatki. Wielobarwne dywaniki, poduchy, inspirowane tradycją ludową całego świata zmieniają zwykłe wnętrze.
Zapraszamy Państwa na pokaz, podczas którego zobaczycie kolejne etapy powstawania etnoplecionki. Dorota Koch podpowie, jak stworzyć oryginalne dekoracje. Będzie można zadać pytania i porozmawiać z artystką. Każdy uczestnik otrzyma pakiet materiałów niezbędnych do wykonania etnoplecionki, który pozwoli zaprojektować własną plecionkę.
Z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa niezbędne są zapisy na wydarzenie. Zapraszamy młodzież 13+ i dorosłych wykazujących zdolności manualne. Koszt udziału w pokazie to 40 zł (obejmuje pakiet materiałów). Wydarzenie odbędzie się w sali teatralnej DK Zacisze.

Dorota Koch
Mieszka, marzy i tworzy w Warszawie.
Od najmłodszych lat rozwija swoje artystyczne pasje. Malarstwa uczyła się u Adama J. Kozłowskiego, u Stanisława Tworzydło studiowała malarstwo chińskie. Przez wiele lat współdziałała z grupą artystów skupionych przy Galerii Symbolicznej Adama J. Kozłowskiego przy ul. Tykocińskiej w Warszawie.
Zajmuje się aranżacją i projektowaniem wnętrz i ogrodów. Ma na swoim koncie wystrój wielu biur, prywatnych mieszkań i lokali użytkowych. Ostatnim ciekawym efektem jej działań jest współpraca przy aranżacji wystroju Zielonego Przedszkola na warszawskim Targówku oraz projekt elewacji tego budynku.
Tworzy unikatowe stroje na zamówienie środowiska artystycznego. Z kawałków tkanin komponuje makaty, narzuty i patchworki, które mogliśmy zobaczyć na kilku wystawach.
Miłość do Sztuki Dalekiego Wschodu zaowocowała powstaniem kolekcji jukat-kimon, które zaistniały na wystawie w Galerii Umbra w Warszawie oraz na Festiwalu Sztuki Japońskiej w Wawrze.
Od wielu lat artystka współpracuje z Domem Kultury Zacisze. Prowadzi tu warsztaty makramy i szycia oraz zajęcia „Gałgankowy świat” dla dzieci i młodzieży. Przekazuje wiedzę na temat tkanin, projektowania i zaraża swoją pasją. W grudniu 2019 odbyła się jej wystawa „4 rano” w Galerii Domu Kultury Zacisze.
Jej prace zdobią wnętrza w Polsce i za granicą: w Niemczech, USA, Australii i na Litwie.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Temat Grupa Miejsce
1 sb, 11:30
27.02.2021
1 godz. 30 min. Warszawa,
Dom Kultury Zacisze Sala Teatralna piętro I

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również