Lista zajęć Piątek z OFFem - Będzie dobrze

Piątek z OFFem - Będzie dobrze

Kategoria

sztuka / film

Opis

PIĄTEK Z OFFEM
Kino jest niesamowitym mechanizmem. Potrafi momentalnie przenieść nas na drugi koniec świata, zrozumieć obcy język czy wzbudzić w nas silne emocje. Potrafi też pomóc lepiej zrozumieć naszą codzienność. W cyklu Piątek z offem prezentujemy filmy, których twórcy nie są obojętni w stosunku do otaczającego ich świata, zabierają głos w dyskusji i nie boją się kontrowersji. Co miesiąc poruszamy inny temat i zapraszamy widzów do dyskusji, bo wierzymy, że sztuka to przestrzeń dialogu. Kuratorem cyklu jest Maciej Misztal, dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego.
Zapraszamy!
05.03.2021 (PIĄTEK)
BĘDZIE DOBRZE!

Wracamy do kina pełni nadziei na przyszłość. Chcemy podzielić się z Wami pozytywną energią za pomocą kilku shortów wybranych przez Maćka Misztala. Bohaterowie tych filmów są w różnym wieku i zmagają się z wieloma problemami. Część z nich odczuwa samotność, innymdoskwiera rutyna, a jeszcze inni tracą wiarę w sens życia. Łączy ich siła, którą w sobieodnajdują. Siła, która pozwala im przełamać obawy przed zmianami. Siła, którą można zyskać dzięki innym ludziom.Po seansie zapraszamy na dyskusję. Spotkajmy się w kinie!

Rastrillopostanawia się zaangażować, reż. Santi Veiga (Hiszpania) 19’

Rake chce mieć dziecko ze swoją dziewczyną Julią, która zarzuca mu egoizm. Mężczyzna więc postanawia więc zostać aktywistą, by udowodnić, że będzie dobrym ojcem.

Dziadek w sieci, reż. IanLui(Hong Kong) 23’

Dziadek czuje, że traci kontakt ze swoim wnukiem spędzającym dużo czasu online. Starszy pan zamiast walczyć z technologią postanawia ją poznać…

Rutyna, reż. Fokke Mars (Holandia) 5’

Bohater wyrywa się ze świata rutyny do świata marzeń, gdzie żyją giganty większe od wieżowców, drzewa rosną do góry korzeniami, a prawa fizyki nie mają zastosowania.

Droga, reż. Nikołaj Ustinow (Rosja) 18’

Zrozpaczony chłopak kładzie się na torach kolejowych, by popełnić samobójstwo. Nagle zjawia się człowiek, który postanawia z nim porozmawiać.

Jak zdrowo przytyć, reż. KevorkAslanyan(Bułgaria) 22’

W świecie, w którym praktycznie nie ma grawitacji, chudzi ludzie odlatują w przestworza. Konstantyn, który bezskutecznie próbuje przytyć, jest skazany na wieczny pobyt w mieszkaniu swojego ojca. Ale tylko do momentu, gdy za oknem pojawi się piękna stewardessa…

CZAS POKAZU: ok. 90min

Prowadzący:
Maciej Misztal– pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii.Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

brak recenzji