Lista zajęć Zielone płuca - warsztat ogrodniczy

Zielone płuca - warsztat ogrodniczy

Kategoria

inne / inne

Opis

Zielone płuca - warsztat ogrodniczy

Kwiaty doniczkowe natleniają powietrze i oczyszczają je z toksycznych lotnych związków organicznych. Nie mają ani chwili odpoczynku! Wiosna to najlepszy czas, żeby zająć się roślinami domowymi, aby jeszcze lepiej wykonywały swoją pracę.

Na spotkaniu dowiemy się w jaki sposób rośliny oczyszczają powietrze i czy mogą nam pomóc w walce ze smogiem. Które gatunki są w tym najlepsze? Ile roślin trzeba mieć w domu, by móc cieszyć się świeżym powietrzem? Podczas części praktycznej przesadzimy rośliny doniczkowe rosnące w Saloniku Literackim SDK, nauczymy się wybierać odpowiednie doniczki oraz podłoże, poznamy też prawidłowe techniki sadzenia roślin. Każdy z uczestników zajęć będzie mógł przynieść swoje własne rośliny i pod okiem eksperta przesadzić je i odświeżyć na wiosnę.

Spotkanie poprowadzi Łukasz Skop – mgr inż. biotechnologii roślin, ogrodnik, prowadzący cykl ogrodniczy „Co z tego wyrośnie?" w Dzień Dobry TVN, autor książki „Zrób ten zielnik" i redaktor bloga bezogrodek.com. Jego artykuły można przeczytać także w pismach „Gardeners' World – Edycja Polska", „Mam Ogród", „Weranda" i „Weranda Country" z którymi stale współpracuje.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Temat Grupa Miejsce
1 nd, 11:00
25.04.2021
2 godz. 30 min. Warszawa,
Służewski Dom Kultury - Salon literacki (SDK)

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również