GORDONKI VG

Opis

Grupa wiekowa: 0-3 lata wraz z rodzicem
Termin: środa godz. 16:00-16:40
Czas trwania: 40 min
Koszt zajęć: 120 zł/miesiąc/ rodzic + 1 dziecko (każde kolejne dziecko +25 zł)
30 zł/pojedyncze zajęcia / rodzic + 1 dziecko

Zapraszamy na zajęcia umuzykalniające z elementami metody Gordona, stworzone z myślą
o dzieciach od 0 do 3 lat. Zajęcia mają na celu przybliżenie dzieciom morza dźwięków, w które wspólnie wpływamy poprzez głos i swobodny ruch. Na zajęciach dużo śpiewamy i dużo się ruszamy!
Przez pierwsze 10 minut, przy dźwiękach drobnych instrumentów i śpiewanych melodii, trwa
adaptacja dzieci do nowego miejsca, przywitanie. Jest to też czas na ewentualne pytania i rozmowy z rodzicami. Dzieciom przedstawiane są różne skale modalne, sfery rytmiczne, metra trójdzielne i dwudzielne, a także nietypowe rytmy. W trakcie zajęć wykorzystywana jest metoda ruchu improwizowanego R. Labana, dlatego towarzyszą nam kolorowe chusty, piłeczki, bańki mydlane, które pobudzają dzieci do spontanicznego poruszania się. Dzieci słuchają, a gdy są już gotowe - intuicyjnie powtarzają podstawowe gamy, skale, rytmy. Przy śpiewie i grze na instrumentach perkusyjnych i na ukulele, uczestnicy odkrywają przyjemność z doświadczania muzyki. Na koniec zajęć śpiewamy piosenki uspokajające i kołysanki, które w łagodny sposób domykają to muzyczne spotkanie.
Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice obserwują u dzieci zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Maluchy coraz chętniej i swobodniej tworzą pierwsze słowa, rytmizują, śpiewają, improwizują. Zajęcia według teorii Gordona mają bogaty słownik melodyczny i rytmiczny, pomagają w lepszej koordynacji ciała w pracy z muzyką. A przede wszystkim - są ogromną przyjemnością i dobrą zabawą dla dzieci i dorosłych!
Zapisy od 25 sierpnia 2021 r. od godz. 9:30

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również