Lista zajęć SENSOPLASTYKA w Misiu

SENSOPLASTYKA w Misiu

Kategoria

inne / inne

Opis

CZYM JEST SENSOPLASTYKA?
Sensoplastyka jest to metoda wszechstronnego wspierania rozwoju osób w każdym wieku, nie tylko dzieci. To metoda polegająca na budowaniu umiejętności interpersonalnych i intrapersonalnych z jednoczesnym optymalnym rozwojem całego organizmu, poprzez angażowanie wielu zmysłów w twórcze działanie. Sensoplastyka może być metodą na odprężenie i wyciszenie, na radzenie sobie z narastającymi emocjami, na przebodźcowanie, a jednocześnie – może wspierać stymulację czuciową, węchową, wzrokową… Uczestniczenie w zajęciach wraz ze swoim dzieckiem znacznie wpływa na pozytywne budowanie więzi.
Sensoplastyka przede wszystkim daje możliwości badania, próbowania, testowania i poznawania świata w bezpiecznym, odpowiednio przygotowanym środowisku, z użyciem bezpiecznych produktów spożywczych.
PRZYKŁADOWE ZAJĘCIA SENSOPLASTYKA
• Tworzenie ciastoglutów i mas sensorycznych z mąki, wody i oleju
• Tworzenie pachnących mas z użyciem mąki, wody oraz przypraw, suszonych ziół, suszonych liści herbaty
• Zajęcia z użyciem barwionego, ugotowanego makaronu, z którego można układać obrazy, robić „zupę”, bawić się nim (oraz podjadać)
• Zajęcia z użyciem galaretek – kolorowych i zastygniętych – mieszanych z kaszą, ziarnami, mąką
• …I wiele, wiele innych!
PODCZAS ZAJĘĆ SENSOPLASTYKA NAJWAŻNIEJSZE JEST, BY DZIECI CZUŁY SIĘ BEZPIECZNE. BY MOGŁY EKSPLOROWAĆ W DOWOLNY DLA SIEBIE SPOSÓB OTOCZENIE I UDOSTĘPNIONE PRODUKTY. BY MOGŁY TWORZYĆ Z NICH WEDŁUG WŁASNEGO POMYSŁU, KREOWAĆ, BYĆ SAMODZIELNYM BĄDŹ DZIAŁAĆ W GRUPIE. NA ZAJĘCIACH SENSOPLASTYKA PROWADZĄCY NIE WYDAJE KONKRETNYCH POLECEŃ, A JEDYNIE CZUWA NAD BEZPIECZEŃSTWEM SPONTANICZNEJ ZABAWY, POMAGA PRZEKRACZAĆ BARIERY, ODPRĘŻYĆ SIĘ I „WYŻYĆ” ARTYSTYCZNIE.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
Czwartek godz. 16.30-17.30
Grupa 0,5-5 lat
Grupa 6-12 lat


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również