Tai Chi

Kategoria

sport / sztuki walki

Opis

od 18 lat – start 6 września 2021
Tai Chi to stara chińska sztuka poruszania się.

Tai Chi jest sztuką samodoskonalenia poprzez naukę panowania nad własnym ciałem i umysłem. W MDK zajęcia trwają nieprzerwanie od ponad 15 lat! Na spotkaniach adepci tej starożytnej chińskiej sztuki prostują kręgosłupy, uwalniają się od stresu i przeciwdziałają chorobom cywilizacyjnym. Gdyż tai chi to umiejętność utrzymywania prawidłowej postawy ciała, wytrzymałości, gibkości, koordynacji ruchowej, prawidłowego oddychania, panowania nad stresem i ostatnio bardzo modny trening uważności – mindfulness.

poniedziałek, środa (grupa początkująca)
godz. 18:30 – 19:45
120 zł / m-c (2xtyg) – (cena za 8 zajęć w m-cu)

poniedziałek, środa (grupa zaawansowana)
godz. 20:00 – 21:30
120 zł / m-c (2xtyg) (cena za 8 zajęć w m-cu)

O instruktorze:
Izabela Kieś – Terapeuta neurologopeda. Na co dzień pracuje z dziećmi i dorosłymi. Tai chi ćwiczy od 2004 r. Specjalizuje się w prowadzeniu zajęć tai chi w grupach osób dojrzałych i seniorów. Jej wielkim odkryciem jest styl wielkiego popularyzatora tai chi na Zachodzie prof. Cheng Man Chinga. Prowadząc zajęcia, kładzie szczególny nacisk na zdrowotny aspekt tai chi, profilaktykę chorób cywilizacyjnych oraz wieku starczego. Dlatego dużo czasu poświęca na ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, korygujące postawę, uelastyczniające ciało, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne oraz trening uważności. Posiada uprawnienia państwowe w zakresie kinezygerontoprofilaktyki.
Janusz Kieś – zawodowo związany z mediami. Tai chi ćwiczy pod okiem
Michała Stachurskiego od 2005 r. Rozpoczął od stylu yang. Przez trzy lata pogłębiał zrozumienie tai chi, studiując klasyczny styl chen pod kierunkiem jego wybitnego znawcy Marka Balińskiego. Dwa lata poświęcił na ćwiczenie technik oddechowych i trening uważności. Współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Stwardnienia Rozsianego. Poprzez publikacje prasowe i filmy popularyzuje wiedzę o tai chi. Posiada uprawnienia państwowe w zakresie kinezygerontoprofilaktyki.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
początk 20.00-21.15
początku 18.30-19.45
zaawansowana 20.00-21.30


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

Beata S.
12.06.2022 19:32
Wspaniałe zajęcia! Dla ciała i dla ducha. Tu nie poprzestajemy na ćwiczeniu prężności ciała, miękkości w ruchach, gibkości kości, ale dbamy też o poprawny oddech, płynność myśli, pozytywne nastawienie. Doskonałe ćwiczenia dla zdrowia. Lubię te ćwiczenia i z przyjemnością je wykonuję.
Elżbieta M.
13.01.2022 20:41