Kółko architektoniczne

Opis

SPRAWDŹ CZY CHCESZ ZOSTAĆ ARCHITEKTEM

Lubisz wymyślać, projektować, tworzyć? Ciągnie Cię w stronę rysunku lub grafiki? A może zawsze chciałeś/łaś poznać tajniki budownictwa i konstrukcji? Poznaj siebie i przekonaj się, co jest najbliższe Twojej duszy. Może to właśnie architektura stanie się pomysłem na całe twoje życie.

Kółko architektoniczne powstało, by pomóc odpowiedzieć na proste, lecz istotne pytanie: CZY CHCESZ ZOSTAĆ ARCHITEKTEM ?

Warsztaty architektoniczne umożliwiają uczestnikom poznanie w praktyce jak wygląda praca i świat architekta. Warsztaty mają na celu kształtowanie świadomości przestrzennej oraz pobudzanie kreatywnego i twórczego myślenia wśród dzieci i młodzieży. Na nich dzieci, poprzez zabawę, zapoznają się z branżą architektoniczno i budowlaną, tworząc modele.
Przebieg zajęć jest oparty o metodę pracy od pomysłu do realizacji. Dzięki wykorzystaniu metody warsztatowej uczestnicy mogą rozwijać swoje zdolności manualne, a także sprawdzić, która z dziedzin architektury jest im najbardziej pokrewna, najbliższa ich zainteresowaniom. Chcemy umożliwić młodym ludziom sprawdzenie i wyćwiczenie swoich umiejętności w dziedzinie architektury, co mogłoby pomóc w podjęciu przez nich ważnej decyzji o wyborze dalszej drogi życia.

Comiesięczne, różnorodne cykle tematyczne stwarzają możliwość rozwoju twórczych umiejętności dzieci. Praca z modelami przestrzennymi, tworzonymi przez uczestników na każdych warsztatach, rozwija zdolności manualne, kreatywność oraz wyobraźnię. Dzieci będą samodzielnie projektować, rozwiązywać napotkane „problemy techniczne” i w miarę możliwości urzeczywistniać – własnoręcznie konstruować swoje projekty. Dzięki temu nauczą się twórczego i logicznego myślenia oraz wrażliwości na otaczającą przestrzeń.

Na naszych zajęciach będziemy rysować, robić modele 3D - duże i małe, skonstruujemy jakiś most, podłączymy światło do naszych modeli, stworzymy świat z brył, zastanowimy się jak poprowadzić instalację kanalizacyjną, skąd wziąć wodę, gaz a może obejdziemy się bez tego?

start zajęć: 18.09

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w soboty:
1 grupa 10.00-11.30
2 grupa 12.00-13.30
Zajęcia dla dzieci w wieku 8-13lat

Instruktor

Kółko Architektoniczne

Kółko
Architektoniczne

Kółko Architektoniczne

Elżbieta Stankiewicz – kierownik budowy, czyli autorka programu Kółka Architektonicznego
**
Jestem architektem, absolwentką Politechniki Warszawskiej. Zawodowo zajmuję się projektowaniem budynków. Wielką radość sprawia mi obserwacja jak moje projekty stają się rzeczywistością. Moją pasją jest szukanie sposobów na trafienie z wiedzą do dziecięcych umysłów. Moment kiedy moje starania przynoszą efekty jest tym, co „Tygrysy lubią najbardziej”. Uwielbiam podróże i obserwowanie świata natury oraz zasad w nim panujących – szczególnie tych nie skażonych ideami współczesnego świata.

Joanna Kiepas – nowy kierownik działu dokumentacji (przejął obowiązki w roku 2017
od poprzedniczki) oraz pracownik wszystkich innych działów

Jestem architektem(tką), absolwentką Politechniki Warszawskiej – zawsze, ciągle, i pewnie do końca życia pracującą w tzw. zawodzie, który mimo różnych okoliczności przeszkadzającym architektom, ciągle lubię. Wciąga mnie wiele dziedzin, bo wszystko dookoła jest bardzo ciekawe, a dzieciom zazdroszczę ich jeszcze niesformatowanego sposobu myślenia. Dlatego warto je wspierać w ich niezależności, nieskrępowanej wyobraźni, szczerości , a nawet w naiwności .

Agnieszka Nowak – pracownik wszystkich innych działów (od 2018 roku)
Z wykształcenia magister ekonomii i magister rachunkowości. Z zamiłowania osoba prowadząca zajęcia artystyczne dla dzieci. W ostatnim czasie w pracowni ceramicznej. Optymizm i brak ograniczeń u dzieci jest dla mnie zaraźliwy.
Pasjonatka wszystkiego co można ulepić, wyszyć i zrobić z kordonka.

Kasia Wir-Konas – poprzedni kierownik działu dokumentacji, czyli bank pomysłów

Jestem absolwentką studiów pierwszego stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja, a obecnie uczęszczam na studia magisterskie w Szkole Głównej Handlowej. Prowadzę również bloga, dzięki czemu rozwijam swoją największą pasję, jaką są podróże. Najchętniej spędzałabym czas poznając nowe miejsca, kultury i ludzi. Pracowałam już jako animatorka, również na warsztatach z najmłodszymi. Bardzo cenię sobie pracę i kontakt z dziećmi, które od zawsze inspirują mnie swoimi pomysłami i spojrzeniem na świat, oraz zarażają pełnym optymizmem.

Iwona Cała – inspektor nadzoru, czyli dusza wspierająca

Jestem architektką, obecnie doktorantką w gdańskiej ASP. Prowadzę warsztaty dla dzieci i młodzieży na temat przestrzeni najbliższej. Projektuję wnętrza domów, podwórek i książek dla dzieci. Prowadzę samodzielne badania na temat warstw ukrytych w przestrzeni miejskiej. Lubię śpiewać i patrzeć na pusty horyzont. Jestem mamą małego Jana.

Recenzje

Świetne pomysły i prowadzenie - dziecko zachwycone :)
Kaja K.
12.11.2021 10:44

Inni klienci oglądali również