Lista zajęć Rekreacja i sport: Body Ball

Rekreacja i sport: Body Ball

Dane podstawowe

Data rozpoczęcia
09.10.2017
Organizator
Centrum Kultury Podgórza
Filia
Klub Wróblowice
Liczba uczestników
4
Wolnych miejsc
16
Wiek od
18 lat
Wiek do
100 lat

Opis

Body Ball czyli gimnastyka na piłkach to trening wzmacniający z wykorzystaniem dużych piłek. Zajęcia o średniej intensywności, wymagające ciągłego napięcia mięśni głębokich tułowia.
Pozycje siedzące na piłce pozwalają odciążyć stawy nóg, między innymi biodrowe i kolanowe, ale także i skokowe. To bardzo bezpieczne zajęcia, także dla osób po rehabilitacji, które mają słaby aparat więzadłowo-stawowy.
Dodatkowo rozciąganie na piłce rozluźnia napięcia w obrębie mięśni pleców i je relaksuje.  
Zalety Zajęć:
- rozluźnienie napięcia w obrębie mięśni pleców.
- odciążanie stawów m. in. biodrowych i kolanowych, a także skokowych.
- bezpieczne dla osób po rehabilitacji, które mają słaby aparat więzadłowo-stawowy.

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki w godzinach 20.00-21.00. Koszt miesięczny wynosi 40 zł.

Zajęcia prowadzone są przez fizjoterapeutkę Patrycję Hełmecką. Na co dzień zajmuje się rehabilitacją osób w uzdrowisku, jak również pacjentów po różnych urazach czy wypadkach. Interesuje się również gimnastyką korekcyjną dzieci. Mimo ukończonych studiów, w dalszym ciągu doskonali swoją wiedzę, obecnie na studiach podyplomowych z zakresu pedagogiki, jak również za pośrednictwem specjalistycznych kursów. Niektóre z ukończonych kursów: masaż gorącymi kamieniami, wykorzystanie ćwiczeń w wodzie wraz z elementami pływania w korekcji wad postawy, rehabilitacja  w zaburzeniach rozwojowych niemowląt od 0 - 12 miesięcy, PNF - Prorioceptive Neuromuscular Facilitation.