Lista zajęć Warsztaty bębniarskie: DJEMBE 23.10 (sobota)

Warsztaty bębniarskie: DJEMBE 23.10 (sobota)

Kategoria

taniec / inne

Opis

godz. 10.30-11.30 (dzieci 7-9 lat)
godz. 12.00-13.00 (młodzież 16+, dorośli)
instruktorka: Anika Kamińska
wstęp: 15 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK KADR
sala: Sala kameralna - Marzyciel 007, piętro 0 DK Kadr

SPOTKANIE Z RYTMEM – WARSZTAT GRY NA BĘBNACH DLA DZIECI.

Co To jest bas i slap? Jak zrobić tremolo? Jakie rytmy gra się w Afryce? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się na warsztacie “Spotkanie z Rytmem”. Będzie to warsztat, na którym dzieci poznają podstawowe pojęcia z zakresu sztuki gry na bębnach, nauczą się i zagrają kilka różnych rytmów, a także stworzą swój własny rytm.

Gra na oryginalnych bębnach afrykańskich wyzwala w dzieciach silne pozytywne emocje. Wspólne muzykowanie daje małym uczestnikom radosne poczucie wewnętrznego spełnienia oraz uczy współpracy w grupie, jako zespole muzycznym. Kształci u dzieci poczucie rytmu, daje możliwość twórczej ekspresji oraz rozwija muzyczne horyzonty. Podczas muzycznego spotkania dzieci dosaną do dyspozycji tradycyjne bębny djembe pochodzące z Afryki Zachodniej (m.in. Mali, Gwinea, Wybrzeże Kości Słoniowej, Burkina Faso) oraz na różnego rodzaju małe instrumenty perkusyjne.

Warsztaty gry na bębnach dla młodzieży i dorosłych. Pierwsze dźwięki, pierwsze rytmy.

Każdy, bez względu na umiejętności i doświadczenie muzyczne, może wziąć udział w warsztatach i czerpać radość z obcowania z rytmem i tworzenia muzyki. Na warsztacie poznacie właściwą dla djembe technikę gry, podstawowe pojęcia i ćwiczenia na poczucie rytmu, na technikę na koordynację itp. Poznacie pierwsze rytmy do wspólnego grania w kręgu bębniarskim, pierwsze rytmy afrykańskie i pierwsze rytmy do akompaniowania do muzyki. Będzie dużo dobrej zabawy. Dla każdego uczestnika zapewnimy instrument djembe.

Anika Kamińska – Z wykształcenia archeolog ze specjalizacją archeologia podwodna, pasjonatka podróży i kultur tradycyjnych. Przede wszystkim jednak muzyk i tancerka tradycyjnego tańca z Afryki Zachodniej. Specjalizuję się w grze na etnicznych instrumentach perkusyjnych z różnych stron świata. Lata temu ucząc się gry na bębnach natrafiła na taniec afrykański, którym zafascynowała się od pierwszego wejrzenia i konsekwentnie kontynuuje swój rozwój w tej dziedzinie. Do rytmu i tańca podchodzi jako do nierozerwalnej całości, świetnie rozumiejąc relacje między tymi dwiema dziedzinami, co przekazuje i czym zaraża na swoich warsztatach. Pasja do bębnów i tańca jest głównym motywem odbytych podróży do Afryki i na Kubę. Tańca i rytmu afrykańskiego uczyła się w Mali i Burkina Faso i na Kubie u znakomitych mistrzów baletów afrykańskich oraz od znanych tancerzy i muzyków afrykańskich mieszkających w Europie. Anika angażuje się w działalność promującą kulturę Zachodniej Afryki. Jest współorganizatorką festiwalu Around The Rhythm Festival oraz prowadzi warsztaty na wielu festiwalach w całej Polsce i za granicą (Ozora, Wibracje, Slot, ATR Festiwal, Serpiente, Drum Djemboree, S16, Freeq Festival, Owocowy i inne). Jest założycielem i muzykiem w zespołach Moribaya i Madrugada, prowadzi zajęcia z gry na bębnach w najstarszej w Polsce szkole gry na bębnach Klick&Drum. Udziela się jako muzyk studyjny. Jej rękodzieło znajdziecie pod pseudonimem Piórja na Fb.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
godz. 10.30-11.30 (dzieci 7-9 lat)
godz. 12.00-13.00 (młodzież 16+, dorośli)


# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 sb, 10:30
23.10.2021
1 godz. Warszawa,
Sala Tańcząc w ciemnościach 307, piętro III DK Kadr

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również